Pelplin zdobyty
autor: pogonszczecin.pl Rezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Pelplinie 2:1 z miejscową Wierzycą. - Jesteśmy zadowoleni z naszej młodzieży. Byliśmy dzisiaj konkretniejszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy - mówił szkoleniowiec Dumy Pomorza.

Trener Cretti na te spotkanie wystawił nowy skład, zabrakło Turskiego, Kozłowskiego,
Żurawskiego, Sadowskiego i Wędrychowskiego. Na wyjazd szkoleniowiec Pogoni zabrał juniorów starszych - Kryspina Szcześniaka, Damiana Ładnego, Kacpra Cichonia czy Mateusza Rościszewskiego. Od początku spotkania przewagę osiągnęli szczecinianie. W 10. minucie na bramkę Wierzycy uderzał Rościszewski, jego strzał obronił bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Oskara Fürsta nie miał już nic do powiedzenia.
Kolejne minuty, to kolejne okazje do zdobycia bramek przez Pogoń. Drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Dawid Krzyżaniak w 57. minucie. Gospodarze zdołali pokonać Edwina Odolczyka w 80. minucie po strzale Daniela Sławińskiego. Wynik meczu nie uległ zmianie i 90. minutach granatowo-bordowi zdobyli kolejne 3 punkty. - W końcówce pogoda się załamała, zaczął padać rzęsisty deszcz. Chłopaki pokazali jednak charakter, bo w starciu z rywalem i pogodą poradzili sobie bardzo dobrze. Nie musieliśmy do ostatnich minut drżeć o wynik - ocenił trener Cretti. -[i] Jesteśmy zadowoleni z naszej młodzieży. Byliśmy dzisiaj konkretniejszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy.

0:1 Oskar Fürst 10′
0:2 Dawid Krzyżaniak 57′
1:2 Daniel Sławiński 80′

Pogoń II Szczecin: Sujecki (70′ Odolczyk) - Chouwer, Kuzko, Marczuk, Sieracki - Szcześniak (77′ Ładny), Cichoń - Paprzycki (46′ Krzyżaniak), Graczyk, Rościszewski - Fürst
źródło: własne/pogonszczecin.pl