piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka Victorii Sp2
Kolejnej porażki na swoim stadionie zanotowały piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 przegrywając z GSS Grodzisk Wlkp. 1:4 (1:2). Spotkanie zaczęło się pechowo bo już w 2 minucie straciły gola i to po samobójczej bramce Joanny Świąder. Była to dość przypadkowa bramka, ale trochę podłamała morale sianowskiej drużyny. Nie trwało to jednak długo. W 17 minucie sianowianki powinny wyrównać, ale po dobrej akcji Malwiny Grzelak jej doskonałym podaniu sytuację sam na sam marnuje Wiktoria Robakowska. Minutę później jeszcze dobra okazja Malwiny Grzelak, ale też nie wykorzystana.
Za to drugą bramkę w 22 minucie po błędzie Dagmary Petrus strzela Joanna Walkowiak i grodziszczanki prowadzą 2:0. Pomimo straty gola sianowianki dalej walczą i strzelają kontaktową bramkę na 1:2 po karnym pięknie wykonanym przez Malwinę Grzelak.

Druga połowa to uporczywa walka Victorii SP 2 celem wyrównania i kontry GSS . W 50 minucie dobrze spisała się Oktawia Kaszewska broniąc kontrę gości. W 70 minucie znów dobra akcja dziewczyn z Grodziska skończyło się na słupku. Minutę później powinno paść wyrównanie. Daleki strzał Malwiny Grzelak z 40 metrów ląduje na poprzeczce GSS a dobitka piłkarek z Sianowa z bliskiej odległości okazuje się nieskuteczna. W końcówce inicjatywę przejmują piłkarki z Grodziska i to one strzelają najpierw na 3:1 po golu Aleksandry Guzik a następnie w 82 minucie podwyższyła Martyna Franek i grodziszczanki wygrywają zasłużenie 4:1.

W ekipie sianowskiej Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Kaszyńska, Karolina Kawałek, Viktoria Heib, Joanna Świąder, Klaudia Rogowicz, Nikola Pielich (29 Laura Lichmańska (46 Julia Zawadzka), Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Robakowska, Malwina Grzelak.

Trenerzy sianowskiego zespołu Jędrzej Bielecki oraz Marian Kuna i kierownik zespołu Jacenty Życiński po spotkaniu pogratulowali przeciwnikom, ale nie tryskali szczęściem po przegranym meczu. Owszem w przekroju tego spotkania GSS zasłużył na wygraną ale wcale nie musiało się skończyć porażką. Sianowianki mogły zremisować a nawet wygrać to spotkanie. Zabrakło trochę zimnej krwi. Niewiele brakowało do wyrównania przy stanie 1:2. A ponadto pierwsza bramka padła po samobóju a druga po szkolnym błędzie sianowskiej obrończyni. Znów graliśmy w osłabionym składzie. Trzeba jednak przyznać, że grodziszczanki były bardziej wybiegane i do końca lepiej wytrzymały mecz kondycyjnie. Nie był to najlepszy mecz naszej drużyny. Dzisiaj wiele naszych zawodniczek grało słabiej i dobrze, że bardzo dobry mecz zaliczyła nasza środkowa obrony Wiktoria Kaszyńska bo mogliśmy przegrać nawet wyżej. Graliśmy nierówno, zrywami. Brak było płynności w naszej grze i znowu zaliczyliśmy 0 punktów u siebie. Następny mecz sianowianki rozegrają w Chełmży 1 czerwca 2019 o godzinie 13.30. i będzie to na pewno trudny mecz a że lepiej gramy na wyjazdach to powalczymy.

źródło: Victoria Sp2 Sianów