Ważna wygrana Gwardii
autor: skiba Gwardia Koszalin wygrywając 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz zapisała na swoje konto bardzo ważne trzy punkty.

Początkowe minuty spotkania to strzały na bramkę gości w wykonaniu Dominika Drzewiecki egoi Keisuke Naka. W 27. minucie Hartleb wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Chemika. Niestety wywalczony rzut rożny przez przyjezdnych zamieniony został na bramkę przez Dawida Janickiego. Koszalinianie bardzo szybko starali się o zmianę wyniku. Udało im się to dopiero w 40. minucie Naka dograł do a Sebastiana Gintera, a ten z bliska posłała futbolówkę do siatki bydgoskiego klubu.
W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataków. Piłkę nad poprzeczką z rzutu wolnego posłał Piotrowski. W 52. minucie Gwardziści objęli prowadzenie, po raz kolejny asystę zapisął Naka i po raz drugi bramkę dla miejscowego zespołu zdobył Sebastian Ginter.

10. minut później Ginter dośrodkowywał z lewej strony boiska, a Drzewiecki z kilku metrów przestrzelił. Od 80. minuty goście starali się o gola dającego wyrównanie. Jednak to Gwardia była bliska kolejnego trafienia, ale futbolówkę nad poprzeczkę posłała Naka. Pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną podopiecznych zespołu Wojciecha Polakowskiego. Bardzo ważne trzy punkty pozwoliły oddalić się od strefy spadkowej o

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Silski, Maciąg, Karbowiak (75. Cybula), Piotrowski, Szczypek (46. Bednarski), Ginter, Naka (90. Gołojuch), Drzewiecki (85. Bachleda).
źródło: własne/gwardia-koszalin.pl