piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń zmieniła lidera
autor: pogonszczecin.pl Długo kibice Pogoni Szczecin musieli czekać na przełamanie w stolicy. Portowcy urwali punkt Legii, który może pozbawić ją mistrzostwa Polski. Już w 4. minucie szczecinianie otworzyli wynik meczu. Z rzutu wolnego uderzył Zvonimir Kožulj, a źle interweniował bramkarz gospodarzy. Bośniak potwierdził, że ostatnie tygodnie należą do niego. Kilka minut później Wojskowi znów byli w opałach. Z dystansu huknął Kamil Drygas, lecz tym razem bez zarzutów spisał się Radosław Cierzniak.
Szczecinianie dobrze prezentowali się na boisku lidera. Ten nie potrafił zagrozić ich bramce i nie wyglądał jak zespół, który ma obronić tytuł. W 32. minucie bliski szczęścia był Michał Żyro. Były zawodnik Legii oddał strzał głową, który z kłopotami obronił bramkarz stołecznych. Siedem minut później miał on jeszcze lepszą okazję. Znalazł się sam przed Radosławem Cierzniakiem, niestety uderzył prosto w niego. Legia nieco przebudziła się w końcówce pierwszej połowy. Dominik Nagy oraz Cafú nie potrafili uderzyć jednak w światło bramki.

Wojskowi zaatakowali mocniej po przerwie. Efektem tego był gol na 1:1 w 55. minucie. Dominik Nagy ładnie wbiegł w pole karne Portowców i płaskim strzałem na bliższy słupek zaskoczył Jakuba Bursztyna. Legia szukała kolejnych okazji. W 78. minucie ładnie z powietrza strzelił Dominik Nagy. Bramkarz Pogoni zdołał instynktownie wybić futbolówkę na rzut rożny. Przed szansą stanął także Zvonimir Kožulj. Pomocnik Pogoni ładnie przymierzył zza szesnastki, lecz świetną interwencją popisał się Radosław Cierzniak. W końcówce Jakub Bursztyn pewnie poradził sobie z główką Mateusz Wieteska i w stolicy doszło do sporej niespodzianki.

Legia - Pogoń 1:1(0:1)