III liga: Sokół ustrzelony w Skolwinie
autor: dyroSwituŚwit Szczecin przełamał niemoc spotkań z Sokołem Kleczew na własnym stadionie i pokonał gości z Wielkopolski 2:0. Była to czwarta kolejna wygrana Świtu w lidze, dzięki której awansowaliśmy na 8. miejsce w tabeli.

Spotkanie od pierwszych minut było toczone w głównej mierze w środkowej strefie boiska, a sam mecz był stosunkowo wyrównany, choć gospodarze byli groźniejsi. W 8 minucie Paweł Krawiec minął jednego z zawodników Sokoła i ładnie strzelił po długim rogu, ale Hubert Świtalski odbił jego strzał na rzut rożny. Chwilę później Adam Nagórski główkował po dośrodkowaniu, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W końcu tuż przed przerwą ponownie Paweł Krawiec ubiegł rywali na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, a tam Adam Nagórski popisał się ładnym strzałem z woleja i otworzył wynik spotkania. Świt utrzymał jednobramkowe prowadzenie do przerwy.
W drugiej połowie choć goście próbowali przełamać blok defensywny ekipy ze Szczecina to podopieczni Andrzeja Tychowskiego zawsze w porę zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Dobre zawody u boku Patryka Bila rozegrał Adrian Mach, który popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. W 56 minucie Szymon Emche zagrał piłkę z prawej strony boiska do Adama Nagórskiego, a ten podwyższył na 2:0 zdobywając swojego 13 gola w sezonie. Przyjezdni po tym ciosie choć próbowali odpowiedzieć to bez wyraźnej wiary, że faktycznie mogą tego dokonać. A mądrze grający w defensywie Świt nie pozwolił już wbić sobie gola i zgarnął kolejne trzy punkty, dzięki którym wyprzedził dzisiejszego rywala w ligowej klasyfikacji.

Za tydzień Świtowcy jadą do Kalisza na mecz z tamtejszym KKSem, który jest wiceliderem rozgrywek i który za wszelką cenę potrzebuje 3 punktów, aby odrabiać dystans do prowadzących rezerw Kolejorza.

ŚWIT - SOKÓŁ KLECZEW 2:0 (1:0)

1:0 Adam Nagórski 43'
2:0 Adam Nagórski 56'

Świt: Matłoka - Bil, Kosacki, Mach, Wyganowski - Krawiec (87' Nagel), Wojdak, Adamczuk, Szczepanik O. (74' Zieliński), Emche (72' Kołat) - Nagórski (65' Nwaogu)

Sokół: Świtalski - Śmiałek, Pingot, Kowalczuk, Wolinowski - Paczyński (72' Szczęsny), Groszkowski (25' Widelski), Dębowski, Theus, Koziorowski - Grzelak