inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Kaczyńska i Zalewski mistrzami
autor: loola1991Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) i Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zostali mistrzami Polski na dystansie 10000 metrów. Niestety biegaczom na kameralnym białogardzkim stadionie nie dopisała pogoda. Na początku zawodów, po godzinie 17, zaczął padać deszcz. Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielne popołudnie padły wartościowe rezultaty.

Zdecydowanie wygrała Paulina Kaczyńska, która już kilkanaście metrów przed metą uniosła ręce w geście triumfu. Na mecie osiągnęła czas 32:53.65, który jest najlepszym wynikiem osiągniętym przez mistrzynię kraju od 15 lat. Podopieczna Zbigniewa Krzyśka wyprzedziła na niebieskiej bieżni stadionu w Białogardzie Renatę Pliś. Debiutująca na dystansie 10 000 metrów wielokrotna reprezentantka Polski uzyskała rezultat 33:07.35. Brązowy krążek zdobyła Anna Gosk - 33:15.16.

autor: paulinus
W uzyskaniu wartościowego wyniku w głównym biegu panów pomagał Krystianowi Zalewskiemu jego klubowy kolega Michał Rozmys. W chłodny niedzielny wieczór niegdysiejszy wicemistrz Europy uzyskał najlepszy czas w Polsce od blisko dekady finiszując z rezultatem 28:39.95 - to rekord życiowy podopiecznego Jacka Kostrzeby. Drugie miejsce zajął Tomasz Grycko (28:59.05), a trzeci był Robert Głowala - 29:10.50.

W kategorii U23 złote medale dla Sylwii Indeki i Mateusza Kaczora.
źródło: pzla.pl