Wilki blisko setki
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Sukcesem zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin do Starogardu Gdańskiego. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Polpharmę 99:84. Początek spotkania należał do gości. Po serii punktów Taurasa Jogėli szczecinianie wyszli na prowadzenie 17:10. Miejscowi w półtorej minuty byli jednak w stanie odrobić straty z nawiązką. Po trójce Justina Bibbinsa to oni prowadzili w meczu - 24:17. Tre Bussey ustalił wynik kwarty na 28:19.
Przyjezdni obudzili się w drugiej odsłonie. Justin Watts przeprowadził akcję 2+1, a celnie z dystansu rzucił Paweł Kikowski. Polpharma dzielnie utrzymywała prowadzenie, jednak w końcu je straciła. Do remisu 33:33 doprowadził Paweł Kikowski. Szczecinianie złapali wiatr w żagle i regularnie trafiali do kosza. W końcówce kwarty celnymi trójkami popisali się lider Wilków Paweł Kikowski oraz Jakub Schenk. Przewaga gości wzrosła wówczas do 15 punktów. Tuż przed przerwą nieco zniwelował ją Tre Bussey ustalając wynik na 55:43 dla szczecinian.

Trzecia kwarta rozpoczęła się obiecująco dla gospodarzy. Za sprawą Pawła Dzierżaka oraz Thomasa Davisa Polpharma przegrywała już tylko 55:50. Goście znów się zacięli i wyciągnęli pomocną dłoń. Akcja 2+1 Justina Bibbinsa doprowadziła do remisu 61:61. W końcówce kwarty dwa razy za trzy trafił jednak Łukasz Diduszko i Wilki prowadziły nieznacznie, 73:70.

Pięć punktów Michaela Hicksa na początku ostatniej części utrzymywało miejscowych w grze. Po dwóch skutecznych akcjach Martynasa Sajusa oraz bezbłędnie wykonanych rzutach wolnych Justina Wattsa goście znów odjechali na bezpieczny dystans - 82:75. Polpharma nie była już w stanie dogonić szczecinian. Świetny występ dwoma trójkami zwieńczył Paweł Kikowski. Goście wygrali kwartę 26:14 i cały mecz 99:84.

Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 84:99 (28:19, 15:36, 27:18, 14:26)

Polpharma: Tre Bussey 16, Thomas Davis 14, Kacper Młynarski 13, Justin Bibbins 11, Daniel Gołębiowski 8, Paweł Dzierżak 6, Michael Hicks 5, Brett Prahl 4, Adam Kemp 4, Filip Struski 3

King Wilki: Paweł Kikowski 27, Martynas Sajus 16, Tauras Jogela 15, Mateusz Bartosz 9, Jakub Schenk 9, Martynas Paliukenas 8, Łukasz Diduszko 8, Justin Watts 7