piłka nożna / Ekstraklasa -
Wiślacki dublet
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland, Z kompletem punktów do Szczecina wracają piłkarze Dumy Pomorza. Portowcy odczarowali Płock dzięki dubletowi Adama Buksy. Szczecinianie szybko otrząsnęli się po porażce z Zagłębiem Lubin. Pogoń wygrała drugi raz z rzędu na wyjeździe i zachowała bliski kontakt z czołówką ligi. Portowcy do walki o ligowe punkty wrócą dopiero za ponad dwa tygodnie. Na koniec miesiąca zmierzą się u siebie z Jagiellonią Białystok.
Mecz od pierwszych minut nie stał na zbyt wysokim poziomie. Nieco lepiej prezentowali się jednak gospodarze, którzy niemrawymi atakami próbowali zaskoczyć Portowców. Wisła stworzyła sobie dobrą okazję po dośrodkowaniu Dominika Furmana. Wówczas niepewnie interweniował Łukasz Załuska, ale Alan Uryga nie trafił do bramki. W 37. minucie Adama Buksę w polu karnym sfaulował Alan Uryga. Do jedenastki podszedł Kamil Drygas, który ostemplował poprzeczkę jednak skuteczną dobitką popisał się Adam Buksa. Nafciarze mogli wyrównać przed przerwą. Z rzutu wolnego strzelił Dominik Furman, ale trafił tylko w poprzeczkę.

W 48. minucie było już 2:0. Z prawej strony piłkę podał David Stec, a drugiego gola w meczu zdobył Adam Buksa. Kilka minut kolejną ramkę strzelił Zvonimir Kožulj. Arbiter jej jednak nie uznał, ponieważ zawodnik Pogoni był na spalonym. Szczecinianie zrobili swoje w Płocku i pewnie kontrolowali przebieg meczu. Wisła była zupełnie bezradna. W całym spotkaniu miejscowi nie potrafili uderzyć w światło bramki.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0:2
Adam Buksa 38', 48'

Wisła: 30. Thomas Dähne - 3. Jake McGing, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 24. Ángel García - 7. Nico Varela, 4. Ariel Borysiuk, 6. Damian Rasak (60' 27. Alen Stevanović), 8. Dominik Furman, 10. Giorgi Merebaszwili (75' 21. Ricardinho) - 11. Grzegorz Kuświk (58' 16. Oskar Zawada)

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Jakub Bartkowski, 40. Sebastian Walukiewicz, 23. Jarosław Fojut (82' 33. Mariusz Malec), 15. Hubert Matynia - 22. David Stec, 17. Zvonimir Kožulj, 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Radosław Majewski (70' 34. Iker Guarrotxena) - 18. Adam Buksa (90' 11. Soufian Benyamina)