piłka nożna / klasa okręgowa
piłka nożna / klasa okręgowa -
Zorzę podejmiemy w niedzielę
autor: Marek PerećW najbliższą niedzielę piłkarze Dębu Dębno zainaugurują rundę wiosenną na stadionie przy ul. Gorzowskiej. Punktualnie o godz.15.00 zespół prowadzony przez Gracjana Wierzbickiego podejmie ekipę Zorzy Dobrzany.

Po falstarcie w derbowym starciu z Osadnikiem Myślibórz czas na komplet punktów w starciu z kolejnym solidnym przeciwnikiem któremu jesienią ulegliśmy 1:0 po trafieniu Hańczaka. Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie na stadion miejski w Dębnie. Emocji z pewnością nie zabraknie.
Przed tygodniem drużyna z Dobrzan w dość szczęśliwych okolicznościach uporała się na własnym terenie z drużyną Gavii Choszczno zdobywając gola dopiero w 96. minucie spotkania z rzutu karnego. Przez całe spotkanie gospodarze nie byli w stanie przebić się przez zasieki gości ale jak stwierdzą pewnie kibice w Dobrzanach i nie tylko, najważniejsze są trzy punkty, styl jest sprawą drugorzędną. I ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Do Dębna ekipa Zorzy przyjedzie po kolejne ważne trzy oczka które umocnią ich w górnej części tabeli. Jak do tej pory uzbierali ich 27. co pozwala im zajmować szóstą lokatę.

Gospodarze, jak już wspomnieliśmy, na inaugurację rundy w derbach powiatu myśliborskiego przegrali w Myśliborzu 2:1 choć przez większość spotkania grali w przewadze jednego zawodnika. Honorową bramkę strzelił w pierwszej połowie niezawodny Damian Kuśnierczak. Nie ma co rozpamiętywać jednak ubiegłotygodniowego starcia, przed Nami kolejne starcie, kolejne bardzo ważne starcie i szansa na trzy punkty. Innego rozwiązania nikt nie w Dębnie sobie nie wyobraża. Dziewiąta lokata w tabeli i osiemnaście zdobytych punktów nie są szczytem marzeń dla dębnian.

Niedzielne zawody poprowadzi sędzia Marek Kurzawski.