ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
me
koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Srebrny medal kadry województwa zachodniopomorskiego w koszykówce chłopców
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Kadra Zachodniopomorskiego w miniony weekend rozgrywała w Krakowie Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2019.

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kanigowskiego oraz Marka Żukowskiego osiągnęła fantastyczny sukces zdobywając srebrny medal!!! Był to pierwszy, historyczny medal zdobyty w rozgrywkach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce przez kadry woj. zachodniopomorskiego.
W grupie nasi chłopcy pokonali kolejno województwo mazowieckie 80:70 (najwięcej punków zaliczyli Antoni Siewruk 24 pkt, Ernest Borowski 12, Igor Stolarz 12, Igor Sieradzki 10) oraz województwo lubuskie 95:77. Ponownie najlepszym strzelcem był Antoni Siewruk z 26pkt, Igor Sieradzki dołożył 17pkt, a Ernest Borowski 16pkt. Te dwa zwycięstwa dały naszej drużynie awans do najlepszej czwórki turnieju i prawo gry w spotkaniu półfinałowym.

W ostatnim meczu grupowym chłopcy wysoko przegrali z późniejszymi złotymi medalistami - Wielkopolską 46:100. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli: Wiktor Mataczyński 9, Antoni Siewruk 6, oraz Ernest Borowski, Michał Krupa, Szymon Płuciennik oraz Igor Sieradzki po 5.

Ostatecznie nasz zespół uplasował się na drugim miejscu w grupie A i w walce o finał zmierzył się z pierwszym miejscem z grupy B, którym był zespół województwa śląskiego. Po bardzo zaciętym spotkaniu półfinałowym w końcowych fragmentach spotkania nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę zwyciężając 72:67. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli: Ernest Borowski 18, Michał Krupa, Antoni Siewruk 13, Szymon Płuciennik 9.

W finale nasza ekipa ponownie zmierzyła się z zespołem z wielkopolski, z którym bardzo wysoko przegrała w meczu grupowym. Również tym razem lepsi okazali się wielkopolanie pokonując nasz zespół 60:97. Najwięcej punktów w finale dla naszego zespołu zdobyli Michał Krupa 21 oraz Igor Sieradzki 12.

Zawodnik naszego zespołu Antoni Siewruk wybrany został do pierwszej piątki turnieju (Nagroda All-Star), natomiast Ernest Borowski otrzymał wyróżnienie trenerów.

Kadra Zachodniopomorskiego grała w składzie:
- Kacper Lewandowski/ Żak Koszalin
- Szymon Wójtowicz/ Wilki Morskie Szczecin
- Wiktor Mataczyński/ Żak Koszalin
- Tymon Wójtowicz/Wilki Morskie Szczecin
- Igor Sieradzki/Wilki Morskie Szczecin
- Igor Stolarz/Basket Koszalin
- Szymon Płuciennik/Wilki Morskie Szczecin
- Mateusz Sikora/Żak Koszalin
- Michał Krupa/Żak Koszalin
- Karol Kankowski/Wilki Morskie Szczecin
- Antoni Siewruk/Basket Koszalin
- Michał Kołodziejski/Spójnia Stargard
- Ernest Borowski/Żak Koszalin

Serdeczne gratulacje dla naszego zespołu za zdobycie pierwszego medalu w koszykówce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
źródło: własne
 

multimedia
najnowsze multimedia








co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni lipiec 2020 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
dzisiejsze newsy
 
top komentarze
newsy:
6 » Zmiany w rozgrywkach. D »
6 » Luis Mata nowym zawodni »
2 » Szmit trenerem Chemika
2 » Sarmata wygrywa w spari »
2 » Wawrzyniak i Szczyrba z »
2 » Borger odchodzi z Chemi »
1 » Ignasiak zawodnikiem Vi »
1 » LZS Orkan Dalewo szuka  »
mecze:
12 » SCRS Barlinek-Chemik Po »
7 » Pogoń Szczecin-Jagiello »
5 » Polonia Płoty-Lech Czap »
4 » Sarmata Dobra-Mierzynia »
3 » Iskierka Szczecin-Świt  »
3 » Polski Cukier Kluczevia »
3 » Wieża Postomino-GKS Leś »
3 » Mechanik Bobolice-MKP S »
3 » Vineta Wolin-Sparta Węg »
2 » Gryf Kamień Pomorski-In »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 0
gości: 1
statystyki portalu
• drużyn: 2848
• imprez: 122187
• newsów: 73442
• użytkowników: 74489
• komentarzy: 1095058
• zdjęć: 794522
• relacji: 38576
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2020 - by ligowiec team
Polityka Cookies