koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Ligowy sąsiad pokonany
autor: Kotwica KOłobrzeg Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Energi Kotwicy Kołobrzeg. We własnej hali pokonali sąsiadów z tabeli Polfarmex Kutno 102:80. Pierwsza kwarta obfitowała w dużą ilość celnych rzutów. Jedni i drudzy zdobyli z w sumie 63 punkty. Ta część gry zakończyła się nieznacznym zwycięstwem miejscowych 32:31. Goście zdobyli aż 27 punktów rzutami za trzy. Wachlarz zdobyczy punktowych gospodarzy był bardziej zróżnicowany. Kotwica przewagę zaczęła budować w drugiej kwarcie. Trzy akcje z rzędu za dwa oczka doprowadziły do wyniku 41:37. Po rzucie Jakuba Zalewskiego Kotwica prowadziła już 54:44. Gospodarze utrzymali dystans do przerwy.
Szymon Ryżek akcją 2+1 i Łukasz Bodych tróją wyprowadzili Kotwicę na prowadzenie 65:53. W ponad sześć minut trzeciej kwarty konto gości zasiliły jedynie dwa punkty. Adrian Suliński trafił za trzy i było już 78:58. Kołobrzeżanie wygrali także ostatnią część gry. Goście z Kutna poprawili skuteczność, ale nie potrafili zbliżyć się do Kotwicy na mniej niż 15 punktów.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Polfarmex Kutno 102:80 (32:31, 27:22, 19:7, 24:20)

Energa: 13. Jakub Zalewski 20, 10. Patryk Przyborowski 15, 7. Gracjan Dobriański 12, 8. Szymon Ryżek 11, 41. Adrian Suliński 10, 27. Jakub Stanios 9, 16. Łukasz Bodych 7, 23. Przemysław Wrona 7, 14. Paweł Lasota 6, 18. Daniel Grujić 5, 12. Marcel Korolczuk 0

Polfarmex: 7. Patryk Gospodarek 19, 3. Bartosz Majewski 14, 11. Karol Obarek 10, 17. Adrian Matyszkiewicz 8, 1. Jakub Fiszer 7, 15. Filip Czyżnielewski 6, 30. Tomasz Andrzejewski 6, 33. Maciej Żmudzki 4, 12. Szymon Pawlak 3, 10. January Sobczak 3