Spójnia wygrywa w końcówce
W meczu zespołów z dołu tabeli Spójnia Stargard pokonała u siebie AZS Koszalin 76:73. Stargardzianie drugi raz w tym sezonie znaleźli patent na zespół z Koszalina. Mecz lepiej otworzyli gospodarze. Rod Camphor rozwiązał worek z punktami rzutem za dwa oczka, a po minucie dołożył trójkę. Goście odpowiedzieli celnymi rzutami wolnymi i było 7:4. Od połowy kwarty gospodarze zaczęli uciekać. Rod Camphor doprowadził do wyniku 19:9, co zwiastowało kłopoty koszalinian. Spójnia nie roztrwoniła tej przewagi i pierwszą kwartę wygrała 26:15.
Także w drugiej części gry stargardzianie utrzymywali bezpieczny dystans. Marcel Wilczek trafił za dwa i Spójnia prowadziła już 33:17. Przyjezdni wzięli się jednak w garść. Z dystansu trafili Grzegorz SurmaczTorey Thomas, z kolei rzutów wolnych nie zmarnował Drew Brandon. AZS odrobił część strat i było 37:27. Końcówka należała do koszalinian, którzy wykorzystali 4 z 5 rzutów wolnych, a także trafili za trzy (znów Torey Thomas). Do przerwy Spójnia prowadziła, ale już tylko 41:36.

Po przerwie goście dogonili i przegonili Spójnię. Wysoką skuteczność prezentowali Marek Zywert oraz Grzegorz Surmacz. Ten drugi akcją 2+1 wyprowadził AZS na pierwsze prowadzenie w meczu 48:45. Przestój gości i celność Roda Camphora przywróciły przewagę Spójni. Wynik cały czas oscylował jednak w okolicy remisu. Przed ostatnią kwartą w lepszych nastrojach byli koszalinianie. Bartosz Bochno wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych i AZS prowadził 63:62.

Ostatnia kwarta nie obfitowała w skuteczność. Obie drużyny zdobyły zaledwie 24 punkty. Po trzech minutach Drew Brandon trafił za dwa i AZS miał cztery oczka przewagi 70:66. Do kolejnego remisu doprowadził jednak Marcin Dymała, który zdobył cztery oczka. Na 2,5 minuty przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 73:73. Goście pudłowali za trzy, z kolei dwa rzuty wolne zmarnował Norbertas Giga. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zaryzykował Rod Camphor. Faulowany Amerykanin wykorzystał trzy rzuty wolne i ustalił wynik spotkania na 76:73.

Spójnia Stargard - AZS Koszalin 76:73 (26:15, 15:21, 21:27, 14:10)

Spójnia: Camphor 24, Dymała 11, Giga 11, Richards 7, Bręk 6, Fraś 6, Pabian 6, Wilczek 5, Raczyński