koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Niespodzianka w Kołobrzegu
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze z Kołobrzegu. Energa Kotwica pokonała u siebie faworyzowany WKK Wrocław 79:68. Początek meczu to wyrównana walka. Kotwica prowadziła 6:2 po rzutach wolnych Jakuba Zalewskiego, ale po trójce Damiana Pielocha to goście uzyskali nieznaczną przewagę 10:8. Końcówka kwarty to udane ataki miejscowych. Po akcji 2+1 Daniela Grujicia oraz trójce Jakuba Zalewskiego Kotwica wygrała 20:15.
Kołobrzeżanie szybko uzyskali dziesięć oczek przewagi nad zespołem gości i przez całą drugą kwartę utrzymywali taki dystans. Przyjezdni najbliżej gospodarzy byli po rzucie Dominika Rutkowskiego (35:28). Kwarta zakończyła się jednak identycznym rezultatem jak pierwsza i do przerwy Kotwica prowadziła 40:30.

Na początku trzeciej kwarty pięć oczek z rzędu zdobył Daniel Grujić i zrobiło się 45:30. Kołobrzeżanie grali bardzo uważnie, mając w pamięci ostatnią porażkę w Bydgoszczy, gdzie roztrwonili podobną przewagę. Przyjezdni znów rzucili 15 punktów w kwarcie, co przy 26 oczkach gospodarzy oznaczało, że Kotwica prowadziła już 66:45.

Ostatnia kwarta należała do wrocławian. Damian PielochJakub Koelner trafili za trzy co zwiastowało próbę pościgu. Tak też się stało od stanu 72:58. Kamil Fiedukiewicz dwa razy trafił za trzy i Kotwica prowadziła już tylko 72:66. W trudnym momencie kołobrzeżan uratował jednak Łukasz Bodych, który wykorzystał rzutu wolne i dodatkowo trafił za trzy. To dało Kotwicy spokój w końcówce (77:66). Wynik spotkania ustalił Daniel Grujić i kołobrzeżanie wygrali 79:68.

Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 79:68 (20:15, 20:15, 26:15, 13:23)

Energa Kotwica: Łukasz Bodych 18, Daniel Grujić 18, Jakub Zalewski 9, Szymon Ryżek 7, Marcel Korolczuk 7, Przemysław Wrona 6, Gracjan Dobriański 5, Patryk Przyborowski 5, Jakub Stanios 4

WKK: Bartosz Ciechociński 18, Jakub Koelner 15, Damian Pieloch 15, Dominik Rutkowski 6, Kamil Fiedukiewicz 6, Przemysław Malona 4, Michał Jędrzejewski 2, Tomasz Józefiak 2, Jakub Patoka 0, Łukasz Uberna 0