koszykówka / PLK -
Wilki wygrywają w Radomiu
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Cenne zwycięstwo w Radomiu odnotowały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie pokonali HydroTruck 79:61. Pierwsza kwarta nie obfitowała w dużo ciekawych i skutecznych akcji. Obie drużyny rzuciły zaledwie 24 punkty. Słabe i wyrównane dziesięć minut zakończyło się zwycięstwem gości 14:10. Po krótkiej przerwie poprawili się przyjezdni. Łukasz Diduszko oraz Maciej Majcherek trafili za trzy i szczecinianie prowadzili 24:12. W końcówce kwarty kolejne trójki dołożyli Paweł KikowskiTauras Jogela, a goście schodzili na przerwę przy wyniku 42:23.
Gospodarze przebudzili się po przerwie. Obie Trotter nękał defensywę gości co zaowocowało zmniejszeniem dystansu do Wilków (51:39). Carl Lindbom trzy razy trafił za trzy oczka, ale szczecinianie zdołali zachować przewagę. Mimo porażki w trzeciej kwarcie (26:16) to Wilki z komfortem przystępowały do ostatniej części meczu. Jak się okazało gospodarzy stać było tylko na zryw w trzeciej kwarcie. Ostatnie dziesięć minut to spokojna gra gości, którzy znów zaczęli odjeżdżać. Dwa celne rzuty wolne Pawła Kikowskiego zakończyły spotkanie. Goście ze Szczecina zdobyli Radom i wygrali pewnie, 79:61.

HydroTruck Radom - King Wilki Morskie Szczecin 61:79 (10:14, 13:28, 26:16, 12:21)

HydroTruck: Cullen Neal 14, Carl Lindbom 13, Obie Trotter 12, Duda Sanadze 8, Jakub Przeński 7, Marcin Piechowicz 5, Daniel Wall 2, Artur Mielczarek 0, Mateusz Szczypiński 0, Wojciech Wątroba 0

King: Paweł Kikowski 20 (9 zb), Łukasz Diduszko 16 (10 zb), Mateusz Bartosz 12 (7 zb), Maciej Majcherek 6, Darrell Harris 6, Jakub Schenk 6, Martynas Sajus 6, Tauras Jogela 5, Dominik Wilczek 0