piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Coraz lepsza gra młodzieży w płotowskim futsalu
W V kolejce Rega Arena Futsal Ligi zwyżkę formy pokazały drużyny złożone z  najmłodszych uczestników rozgrywek. Złożona z młodych zawodników Polonii i Sparty drużyna Regi Areny, wygrała wyraźnie swoje obydwa spotkania( drugi mecz z Pomorkiem został rozegrany awansem), aplikując swoim przeciwnikom 12 bramek. Również juniorzy Mewy Resko wysoko pokonali Sowiankę Sowno 6 : 0, tym samym odparli atak przeciwnika na III miejsce w tabeli.

Dobrze spisali się młodzi zawodnicy Young Stars Polonii, którzy zagrali z liderem rozgrywek - Polonią. Do przerwy seniorzy Polonii prowadzili 3:0, jednak w drugiej połowie juniorzy zdobyli 2 bramki i w ostatniej minucie spotkania stworzyli sobie dogodną sytuację do wywalczenia remisu, ale młodemu napastnikowi zabrakło doświadczenia, aby pokonać Buczkowskiego. Tym samym pierwsza drużyna Polonii otwiera tabelę z kompletem punktów, a druga zajmuje ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.
W tej kolejce łącznie strzelono 28 bramek , plus 13 ze spotkania Rega Arena- Pomorek. Sędziowie Marek Stefański i Zygmunt Broda pokazali, jak dotychczas najwięcej, bo aż 7 żółtych kartek.

A oto wszystkie wyniki spotkań i strzelcy bramek:
Mewa - Sowianka 6 : 0
Michalonek - 3, Niżnikiewicz - 2 i  Wiktorowicz.

Pomorek - Gardominka 7 : 5
Pomorek: Zdeb -2, Rokita - 2, Litwin, Batista i Kozioł po 1.
Gardominka: Dobosz - 3, Kowalczyk i Łażewski po 1.

Zieloni - Rega Arena Team 1 : 4
Zieloni: Wanagelis
Rega Arena:Leder - 2, A. i K. Siedleccy po 1.

Young Stars Polonia - Polonia 2 : 3
Young Stars: Ratajczyk i Głąbecki.
Polonia: Nabrzewski- 2 i P. Podbiegło.

Mecz rozegrany awansem z VI kolejki :
Rega Arena - Pomorek 8 : 5
Rega : K. Siedlecki - 3, A. Siedlecki - 2, K. Miller - 2 i Leder.
Pomorek: Rokita -; 2, Litwin- 2 i Kozioł.

Lista najlepszych strzelców:
Paweł Dobosz -16, Patryk Podbiegło - 10, Krystian Siedlecki - 9, Kacper Litwin - 8, Maciej Podbiegło, Artur Lipiński i Artur Nabrzewski po 6,Marcin Stopa, Fernando Batista, Damian Ratajczyk, Piotr Wiktorowicz, Jakub Michalonek, Eryk Leder, Bartosz Rokita i Arkadiusz Siedlecki po 5.

W następnej, niepełnej kolejce 18 stycznia zagrają :
18.15 Mewa - Polonia
19.00 Young Stars - Sowianka
19.40 Zieloni - Gardominka

W imieniu pracowników hali przepraszamy za drobne opóźnienie spowodowane problemami technicznymi związanymi z nagłośnieniem i obsługą tablicy wyników.

źródło: Józef Andrzejewski