Pierniki za twarde dla AZS-u
Podopieczni Marka Łukomskiego nie sprawili niespodzianki. Koszalinianie wyraźnie przegrali z Polskim Cukrem w Toruniu. Czwartkowy pojedynek od wygranego rzutu sędziowskiego rozpoczęli goście. Pierwsze punkty w meczu zdobył jednak zespół gospodarzy, po celnym rzucie Aarona Cela. Koszalinianie toczyli wyrównany pojedynek z Polskim Cukrem. Co więcej po dwóch celnych rzutach wolnych Brandona Waltersa oraz skutecznych akcjach Marko Tejicia przyjezdni prowadzili 14:6. Serb w pierwszej kwarcie był nie do zatrzymania i rzucił 10 punktów dla AZS-u. Koszalinianie wytrzymali tempo i wygrali pierwszą część gry 22:16.
Niestety wicelider przebudził się w drugiej kwarcie. Po minucie przewaga AZS-u wynosiła dwa punkty. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trójce Bartosza Diduszki - 23:22. Od tego momentu to miejscowi zaczęli budować przewagę. Kolejne celne rzuty Tomasza Śniega oraz Karola Gruszeckiego dały torunianom prowadzenie 32:24. Koszykarze z Koszalina mieli duże kłopoty ze skutecznością i przegrali tę część aż 29:6.

Ponad minutę na skuteczną akcję czekali kibice po przerwie. Rob Lowery trafił za trzy i Polski Cukier prowadził już 48:28. AZS odrobił część strat za sprawą rzutów wolnych oraz trójki Bartosza Bochny - 51:38. Koszalinianie zaliczyli jednak kolejny przestój, a gospodarze nie mieli problemów ze skutecznością. Po akcji i celnym rzucie Cheikha Mbodji, miejscowi uzyskali ponad dwudziestopunktową przewagę - 62:38.

W ostatniej kwarcie torunianie nie dali gościom taryfy ulgowej. Polski Cukier od drugiej kwarty kontrolował przebieg spotkania i tak było też w ostatniej części meczu. Za sprawą dwóch celnych rzutów za trzy Jacka Jareckiego, przewaga gospodarzy spadła poniżej dwudziestu punktów. Był to jednak chwilowy zryw gości. Torunianie potwierdzili dominację w końcówce. Dwa celne rzuty Krzysztofa Sulimy dały wiceliderowi zwycięstwo - 89:65.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 89:65 (16:22, 29:6, 21:17, 23:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 14, Krzysztof Sulima 14, Robert Lowery 13, Bartosz Diduszko 12, Karol Gruszecki 11, Aaron Cel 7, Tomasz Śnieg 7, Ignacy Grochowski 5, Michael Umeh 4, Mikołaj Ratajczak 2

AZS: Marko Tejić 15, Marek Zywert 12, Brandon Walters 10, Jacek Jarecki 10, Bartosz Bochno 7, Krzysztof Jakóbczyk 5, Alan Czujkowski 4, Drew Brandon 2, Dragoslav Papić 0, Maciej Kucharek 0, Grzegorz Surmacz 0