koszykówka / PLK -
Początek roku z porażką
Trzeci mecz z rzędu przegrali koszykarze Spójni Stargard. Pierwszy mecz w 2019 rozegrali ze Startem Lublin i ulegli 87:75. Początek spotkania to wyrównana walka obu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi i jej utrzymać. Jeszcze na niecałą minutę przed końcem na tablicy widniał remis 21:21. Końcówka tej części należała jednak do lublinian. Anton Gaddefors trafił za trzy, a po chwili trzy oczka (2+1) dorzucił Mateusz Dziemba. Koszykarze Startu zwyciężyli 31:24.
Anton Gaddefors rozpoczął drugie dziesięć minut celną trójką i lublinianie prowadzili w meczu już dziesięcioma punktami. Stargardzianie mieli spore problemy ze skutecznością. Przez ponad sześć minut Spójnia zdobyła zaledwie cztery punkty. Przewagę zespołu z Lublina budowali z kolei Kacper Borowski oraz Joe Thomasson. Po ich rzutach Start prowadził już 45:28. Gospodarzy do gry próbował przywrócić Anthony Hickey. Amerykanin pewnie wykorzystywał rzuty wolne i dzięki jego 14 oczkom z rzędu Spójnia przegrywała do przerwy 52:42.

Trzecia kwarta nie obfitowała w dużą ilość punktów, ale to przyjezdni częściej trafiali. Lublinianie utrzymywali bezpieczną przewagę. W pewnym momencie powiększyli ją znów niemal do dwudziestu punktów - 69:51. Stargardzianie nie zdołali zerwać się do ataku i trzecia kwarta padła łupem gości.

Wyniki 71:53 na początku czwartej kwarty, oznaczał że Spójni będzie potrzebny cud aby pokonać zespół z Lublina. Michael Gospodarek rzucił za trzy i Start osiągnął najwyższe prowadzenie w meczu (21 oczek). Liderem Spójni znów był Anthony Hickey, który zdobył 23 punkty w czwartkowy wieczór. Gospodarze zdołali odrobić część strat, ale to przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie Spójnia wygrała w czwartej kwarcie 22:16, jednak w całym meczu lepsi byli goście - 87:75.

Spójnia Stargard - TBV Start Lublin 75:87 (24:31, 18:21, 11:19, 22:16)

Spójnia: Anthony Hickey 23, Shane Richards 13, Norbertas Giga 11, Hubert Pabian 9, Marcin Dymała 8, Rod Camphor 4, Marcel Wilczek 3, Wojciech Fraś 2, Piotr Pamuła 2, Dawid Bręk 0, Nick Madray 0

TBV Start: James Washington 17, Kacper Borowski 15, Joe Thomasson 14, Anton Gaddefors 8, Devonte Upson 8, Marcin Dutkiewicz 7, Mateusz Dziemba 7, Michael Gospodarek 5, Uroš Mirković 4, Roman Szymański 2, Bartłomiej Pelczar 0