Porażka na koniec roku
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Trzeci mecz z rzędu u siebie przegrali koszykarze King Wilków Morskich Szczecin. We własnej hali ulegli Arce Gdynia 105:94. Szczecinianie nawiązali wyrównaną walkę z faworytem z Gdyni w pierwszej połowie spotkania. W drugiej części to gdynianie przejęli inicjatywę. O ich wygranej przesądziła ostatnia kwarta meczu.
Początek spotkania to badanie terenu przez każdą ze stron. Wynik otworzył Adam Łapeta (10 punktów, 1 zbiórka, 1 asysta), a zaraz za nim zapunktował Josh Bostic (7 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty, blok). Prowadzenie zmieniało się kilka razy i dopiero punkty Florence'a rozpoczęły budowanie przewagi Asseco. Swój wkład w wynik dali bardzo dobrze prezentujący się Deividas Dulkys (15 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty) oraz Filip Dylewicz (10 punktów, 4 zbiórki, 1 asysta, przechwyt). Na niespełna 3 minuty do końca kwarty po rzucie za trzy punkty Jakuba Garbacza (6 punktów, 2 zbiórki, 1 asysta) Arka prowadziła już 9 punktami. 'Królowie' odrobili nieco start, ale i tak gdynianie wygrali tę część meczu (26:21).

Kolejne ponad 10 minut to wahnięcie 'formy' gości i szaleńcze ataki gospodarzy. Szczecinianie odrobili straty i wywalczyli niewielkie prowadzenie. Wygrali kwartę 23:17, a pierwszą połowę spotkania 44:43. Po odpoczynku 'do roboty' zabrał się Florence. W nieco ponad 2 minuty zdobył 12 punktów i znacząco zredukował straty. Mimo tak heroicznego wyczynu King cały czas minimalnie prowadził. Wtedy do akcji wkroczył nieoceniony 'Dylu', który na spółkę z Łapetą i Dulkysem znacząco wspomógł Florence'a. W ostatnie 10 minut gdynianie wchodzili z minimalną przewagą (74:73).

W ostatniej odsłonie gospodarze całkowicie opadli z sił. Skrzętnie wykorzystało to Asseco i rozpoczęło potężną kanonadę. Do wymienionych wcześniej dołączyli Marcel Ponitka (11 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty, 1 przechwyt) oraz kapitan zespołu Krzysztof Szubarga (6 punktów, 2 zbiórki, 4 asysty). Gdynianie zdobywali kosz za koszem, co chwila powiększając swój dorobek i przewagę nad rywalem. Na zakończenie 'celną trójką' wynik ustalił nie kto inny, jak bohater meczu James Florence.

King Wilki Morskie Szczecin - Asseco Arka Gdynia 94:105 (21:26, 23:17, 29:31, 21:31)

King Szczecin: Kikowski 23, Sajus 18, Schenk 17, Bartosz 10, Mckee 8, Diduszko 7, Jogėla 7, Paliukenas 2, Wilczek 2, Harris, Majcherek, Vecvagars

Asseco Arka Gdynia: Florence 35, Dulkys 15, Ponitka 11, Dylewicz 10, Łapeta 10, Bostic 7, Garbacz 6, Szubarga 6, Upshaw 3, Wyka 2, Kamiński, Leszczyński