siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Hit kolejki dla Chemika
autor: BP Chemika PoliceHit kolejki Ligi Siatkówki Kobiet nie przyniósł zbyt wielu emocji. Siatkarki Chemika Police potrzebowały trzech setów, aby zapisać na swoim koncie komplet punktów w starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Wydawało się, że przyjezdne przedłużą losy meczu, ale końcówka trzeciej odsłony należała do policzanek. Tym samym mistrzynie Polski umocniły się na pozycji lidera Ligi Siatkówki Kobiet. Dwa bloki ŁKS-u otworzyły niedzielny pojedynek. Pierwszy punkt dla gospodyń padł po zepsutej zagrywce łodzianki (1:3). Policzanki grały chaotycznie, miały problem ze skończeniem ataku. Po celnym zagraniu Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej ŁKS odskoczył na 11:7 i o czas poprosił trener Abbondanza. Przy dobrej zagrywce Martyny Grajber gospodynie zaczęły odrabiać straty, po bloku na Wójcik Chemik po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie, a grę przerwał szkoleniowiec ŁKS-u (11:12).
Po czasie serię Chemika przerwał atak Moniki Bociek. Rozgorzała zacięta walka, nieznaczną zaliczkę zachowywały gospodynie. Dopiero po akcji Aleksandry Wójcik na tablicy wyników pojawił się remis, a drugi czas wykorzystał Marcelo Abbondanza (18:18). W dalszej fazie seta łodzianki zaczęły mieć problemy z przyjęciem, co pozwoliło ich rywalkom odskoczyć na trzy punkty (22:19). Atak przez środek Chiaki Ogbogu dał serię piłek setowych Chemikowi (24:21), dwie z nich przyjezdne obroniły, a trzecią mocnym atakiem wykorzystała Bianka Busa.

Po wyrównanych pierwszych akcjach drugiego seta w szeregach łodzianek ponownie pojawiły się problemy z przyjęciem. Skuteczny atak Grajber dał czteropunktowe prowadzenie Chemikowi i o czas poprosił trener Masek (7:3). Dopiero błąd w polu zagrywki Busy przerwał serię gospodyń (8:4). Mimo kolejnych zmian przyjezdne nie były w stanie odrobić strat. Skutecznie atakowała Martyna Łukasik, a gdy celne zagrywki dołożyła Agnieszka Bednarek, było już 15:8 dla policzanek. W dalszej fazie seta ŁKS starał się walczyć, jednak celne ataki przeplatał z błędami. Ne brakowało przedłużonych akcji, łodzianki coraz lepiej grały w obronie, co pozwalało im wyprowadzać kontrataki. Po asie Agaty Wawrzyńczyk przyjezdne traciły już tylko cztery oczka i o czas poprosił trener Abbondanza. W końcówce ponownie do głosu doszły policzanki, które kończyły kolejne ataki z lewego skrzydła (22:16). Punktowy blok Busy i atak tej zawodniczki dały ostatnie punkty Chemikowi.

W trzeciej odsłonie policzanki poszły za ciosem, po punktowym bloku prowadziły 6:2. Chemik nadawał ton spotkaniu. Łodzianki ponownie miały problemy z przyjęciem. Siatkarki z Polic raz za razem punktowały nie tylko w ataku, ale również w polu zagrywki. Po asie Łukasik było 14:8. Łodzianki jednak nie spuściły głów i gdy w polu zagrywki zapunktowała Klaudia Alagierska, przyjezdne zmniejszyły dystans do trzech oczek - 11:14. Chociaż w szeregach Chemika zdarzały się błędy, gospodynie pozostawały na prowadzeniu (16:12). ŁKS walczył w kolejnych akcjach, po kolejnym skutecznym ataku Bociek o czas poprosił szkoleniowiec polickiej ekipy. Akcje były coraz dłuższe i bardziej zacięte. Autowy atak Busy sprawił, że dystans stopniał do jednego oczka i drugi raz grę przerwał Marcelo Abbondanza (19:18). W końcówce ponownie do głosu doszły siatkarki z Polic (23:19). Atak po bloku w aut Busy dał serię piłek meczowych liderkom Ligi Siatkówki Kobiet, a całe spotkanie zamknął as gospodyń.

MVP: Martyna Łukasik

Sety:(25:23, 25:16, 25:20)

Chemik: Busa (21), Grajber (10), Bednarek (9), Łukasik M. (14), Ogbogu (6), Mirković (2), Krzos (libero)