piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Trafienie Wacha daje fotel lidera Medicinie
autor: Pszczółek16. grudnia rozegrana została ostatnia w 2018 roku kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Zgodnie z tradycją XX edycji zgromadzeni w kamieńskiej hali widowiskowo-sportowej w niedzielne popołudnie kibice mogli zobaczyć cztery spotkania.

Pierwsi na parkiet wyszli piłkarze Mediciny oraz Dynamitu Benice. W pojedynku drugiego z przedostatnim zespołem w ligowej tabeli faworyt mógł być tylko jeden - drużyna Karola Ptaka, która nie zawiodła swoich kibiców. Już do przerwy prowadziła ona 4:0, choć po zmianie stron nieco spuściła z tonu to jednak ostatecznie bardzo pewnie wygrała 6:2. Warto podkreślić, że cztery gole w tym spotkaniu zdobył Mikołaj Karbowiak a dwa kolejne dorzucił Kamil Bogusz.
Drugie starcie 5. kolejki zapisze się w pamięci obserwatorów pod znakiem gola XX edycji. Zdobył go Kamil Janik ze Zrywu Zamoście. Mimo asysty obrońcy przyjął on sobie piłkę na klatkę piersiową a potem uderzył z półwoleja tak, że broniący bramki Bosmana Chomino Filp Daroszewski mógł tylko bezradnie obserwować jak futbolówka zatrzepotała w okienku bramki.  Był to jedyny gol w pierwszej połowie. W drugiej strzelał już tylko Bosman, który po trzech trafieniach Patryka Jankowskiego i dwóch Szymona Włodarka pewnie wygrał 5:1. Dla Zrywu to nie koniec złych wieści, bowiem do końca rundy zasadniczej pauzować będzie musiał Piotr Pluta, który zobaczył czerwony kartonik.

W trzecim starciu osłabiony brakiem swoich ukraińskich gwiazd Vocatus Golczewo próbował stawić czoła Jack-Polowi Przybiernów. Udawało się to przez większość spotkania, ale w końcówce  drugiej połowy do głosu doszli piłkarze z Przybiernowa, którzy zdobywając dwie bramki wygrali 3:1.

Najbardziej zacięty pojedynek rozegrany został pomiędzy Ekolem i Repro Service Pol. Jego wynik kosztował tych drugich utratą na rzecz Mediciny fotelu lidera. Chociaż częściej przy piłce byli piłkarze Repro to pierwsi gola za sprawą Bartłomieja Wacha zdobyli futsaliści z Dziwnówka. Choć pomarańczowo-czarni szybko wyrównali a potem wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie,  to jednak ostatecznie mieliśmy remis 4:4. Obroniony przez Dominika Szydłowskiego rzut karny, dwa trafienia Krzysztofa Domonia a na koniec ponowna bramka Wacha dała Ekolowi jedno oczko.

Następna ligowa kolejka rozegrana zostanie dopiero 20 stycznia. W niej Ekol będzie musiał radzić sobie bez wspomnianego wcześniej Wacha oraz Matusza Bajdy, którzy otrzymali po drugiej żółtej kartce. Natomiast Repro czeka hitowy pojedynek z Mediciną, która jeśli zdobędzie komplet oczek to zapewni sobie tytuł najlepszej drużyny rundy zasadniczej.

Wyniki V kolejki

Dynamit Benice - Medicina 2:6 (0:4)

bramki: Szymon Chlebowski, Daniel Tulejski - Kamil Bogusz 2, Mikołaj Karbowiak 4

KS Zryw Zamoście - Bosman Chomino 1:5 (1:0)

bramki: Kamil Janik - Szymon Włodarek 2, Patryk Jankowski 3

Jack-Pol Przybiernów - Vocatus Golczewo 3:1 (1:1)

bramki: Patryk Kominek 2, Rafał Listkiewicz - Maciej Gmiński

Repro Service Pol. - Ekol Dziwnówek 4:4 (1:1)

bramki: Bartek Korzeniowski, Mateusz Wróbel, Kamil Kacperek, Dawid Sandzewicz - Bartłomiej Wach 2, Krzysztof Domoń 2