Spójna znów zasnęła w końcówce
Trzeci mecz z rzędu przegrała Spójnia Stargard. Beniaminek Energa Basket Ligi znów rozegrał fatalną czwartą kwartę. W ósmej kolejce rozgrywek na drodze Spójni stanęło Miasto Szkła Krosno. Zespół z Podkarpacia przystępował do spotkania po dotkliwej porażce z Polskim Cukrem Toruń. Stargardzianie pojechali do Krosna z nadzieją na wygraną, która osłodziłaby daleką podróż. Goście sobotni mecz rozpoczęli od celnego rzutu za trzy Marcela Wilczka i stopniowo powiększali swoją przewagę. Największą przewagę w pierwszej kwarcie stargardzianie uzyskali przy wyniku 12:6.
Ostatecznie po pierwszych dziesięciu minutach Spójnia prowadziła 21:17. W drugiej kwarcie obie drużyny postawiły na zdecydowaną ofensywę, co zaowocowało aż 57 punktami w tej części meczu. Najpierw to stargardzianie objęli sześciopunktową przewagę, ale gospodarze nie mieli zamiaru się poddać i wyszli na prowadzenie - 37:31. Ostatecznie do przerwy nieznacznie lepsi byli goście - 49:46. W drugiej kwarcie brylował Anthony Hickey. Amerykanin zdobył aż 16 punktów dla Spójni.

Koszykarze z Krosna trzecią kwartę rozpoczęli od trzech punktów Charliego Westbrooka, który doprowadził do remisu po 49:49. Celne rzuty Norbertasa Gigi, Marcina Dymały za dwa oraz jeden rzut wolny Anthon'ego Hickeya znów dały prowadzenie Spójni. Nie była to dobra część meczu w wykonaniu jednych i drugich. Padło w niej tylko 28 punktów, ale nieznaczną przewagę uzyskali gospodarze - 62:61.

Czwarta kwarta to fatalna gra stargardzian. Przez pierwsze 4 minuty Miasto Szkła wyraźnie zdominowało gości - 18:3. Wynik 80:64 zwiastował kolejną porażkę zespołu ze Stargardu. Niestety Spójni nie było stać na zryw, a miejscowi konsekwetnie utrzymywali przewagę. Ostatecznie po rzucie Grzegorza Grochowskiego za dwa spotkanie zakończyło się wynikiem 93:76.

Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 93:76 (17:21, 29:28, 16:12, 31:15)

Miasto Szkła Krosno: Jordan Loveridge 24, Jabarie Hinds 22, Filip Put 13, Dariusz Oczkowicz 10, Mihailo Sekulović 9, Grzegorz Grochowski 6, Paweł Krefft 4, Charlie Westbrook 3, Adrian Bogucki 2, Maciej Bojanowski 0.

Spójnia Stargard: Anthony Hickey 21, Marcin Dymała 14, Norbertas Giga 12, Piotr Pamuła 11, Marcel Wilczek 7, Nick Madray 3, Hubert Pabian 3, Maciej Raczyński 3, Wojciech Fraś 2, Dawid Bręk 0, Shane Richards 0