piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Remis w meczu Victorii z Orłem
autor: bictoria sp2 sianówPolubownym wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Victorii SP 2 Sianów z UKS Orzeł 2010 Wałcz. Początek pierwszej połowy należał do drużyny z Wałcza, która miała lekką przewagę i już w 9 minucie mogła strzelić pierwszą bramkę. Na szczęście dla sianowianek skończyło się na strachu. W 27 minucie ładna akcję przeprowadziła Malwina Grzelak ale trafiła w boczną siatkę. W 34 minucie po bardzo ładnym zagraniu z prawej strony Marty Fil, piłkę przedłużyła Klaudia Saganowska i przepiękny strzałem wykończyła Malwina Grzelak. Sianowianki mimo, że nie grały najlepiej objęły
prowadzenie w meczu 1:0.
W drugiej połowie sianowianki oddały inicjatywę piłkarkom z Wałcza licząc na jakąś kontrę. Piłkarki Orła stworzyły kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki ale na przeszkodzie zawsze była bardzo dobrze broniąca bramkarka Victorii SP 2 Oktawia Kaszewska. Kiedy wydawało się, że sianowianki dowiozą prowadzenie 1:0 do końca meczu niespodziewanie w 80 minucie na 1:1 wyrównała po błędzie sianowskiej obrony Zuzanna Zabel. Jeszcze do końca meczu obydwa zespoły próbowały zmienić rezultat meczu ale nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Podsumowując spotkanie trenerzy sianowskiej drużyny

Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik drużyny Jacenty Życiński byli zgodni, że drużyną lepszą była drużyna z Wałcza. Stworzyła ona więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramek i tylko świetna postawa bramkarki Oktawii Kaszewskiej i pewnie grającej stoperki Wiktorii Robakowskiej sianowianki mogą zawdzięczać remis.
Nasze piłkarki ciężko poruszały się na grząskim boisku i wysiadły w końcówce spotkania czego efektem był strzelony gol przez wałczanki. Szkoda straconych punktów. Zabrakło tylko 10 minut, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć z remisu. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu naszej ekipy. Pocieszający jest fakt, że mamy obecnie sporo dziewczyn na zmianę i z czasem przyniesie to efekty. Następne spotkanie UKS Victoria SP 2 zagra na wyjeździe w Toruniu 11 listopada o godz. 11.30 z UKS Gwiazda Kania Toruń.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Wieczorek, Julia Zawadzka, Joanna Świader (85 Viktoria Heib), Marta Fil, Wiktoria Kaszyńska (46 Oliwia Żywanowska), Wiktoria Ostróżka (86 Wiktoria Studzińska),Klaudia Saganowska, Malwina Grzelak.

źródło: Victoria SP 2 Sianów