piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka Olimpii
autor: paulaPiłkarki Olimpii Szczecin doznały wysokiej porażki w ostatnim w tym roku ligowym meczu wyjazdowym, który rozegrany został w Wałbrzychu. Początek meczu dość wyrównany, oba zespoły szukają swoich okazji strzeleckich. Akcja Olimpii i skuteczną interwencją popisuje się Sapor. Po chwili rzut rożny dla AZS PWSZ, piłka wybita, a dobitka leci nad poprzeczką. 10. minuta i akcja gospodyń pod bramką Szczecina. Najpierw strzela Rędzia, piłka zostaje wybita, dobitka trafia w poprzeczkę i dopiero próba Miłek trafia do bramki - 1:0.

Olimpia nie odpuszcza i również próbuje atakować wałbrzyską bramkę. AZS PWSZ skutecznie jednak odpiera ataki gości. Rzut rożny dla AZS PWSZ i golkiperka Olimpii wysyła piłkę nad poprzeczką. Faulowana Szewczuk, jednak rzut wolny nie wpływa na wynik meczu. 25. minuta i kolejna dobra akcja wałbrzyszanek, dośrodkowanie w pole karne i tym razem piłkę do bramki posyła Fabova. Prowadzimy 2:0.

Obie drużyny atakują, jednak to AZS PWSZ jak na razie trafia do bramki. 34. minuta i po błędzie Olimpii, piłkę w pole karne posyła Zając, Fabova przepuszcza futbolówkę i Ostrowska bez problemów pokonuje bramkarkę gości - 3:0. Akcja Rędzi przerwana tuż przed polem karnym, żółta kartka dla Olimpii i Ania z wolnego posyła piłkę nad poprzeczką. Ostatnia akcja pierwszej części meczu i w 45. minucie Miłek, mijając bramkarkę Olimpii, zalicza drugie trafienie w dzisiejszym meczu. AZS PWSZ do przerwy prowadzi z Olimpią 4:0.

Spotkanie z trybun ogląda selekcjoner kadry seniorek, Miłosz Stępiński. Po przerwie wychodzimy bez zmian. 47. minuta i Olimpia zdobywa pierwszą bramkę, strzelczynią Witczak - 4:1. Po chwili rzut wolny dla AZS PWSZ i Ostrowska posyła piłkę nad poprzeczką. Kolejne próby strzałów wałbrzyszanek są blokowane lub niecelne. AZS PWSZ szuka swoich okazji po stałych fragmentach gry, strzał Szewczuk jednak zablokowany.

62. minuta i pierwsza zmiana u gospodyń, Rapacka wchodzi za Zając. Po chwili faulowana Ostrowska i mamy chwilę przerwy w grze. Zmiany w obu zespołach, w AZS PWSZ wchodzi boisko opuszcza Ostrowska, a w jej miejsce wchodzi Rozmus. Kolejny róg dla gospodyń i w zamieszaniu piłka po strzale Fabovej leci nad poprzeczką. Po chwili strzał Rapackiej leci tuż obok bramki.

Nieco ponad kwadrans do zakończenia meczu. Na boisku pojawia się Głąb za Miłek. Rzut wolny dla Szczecina i piłka mimo trzech dobitek zostaje zablokowana. I kolejna zmiana, za Fabovą pojawia się Głowacka. 83. minuta i mocny strzał z dystansu Dereń, piłka wpada do bramki tuż pod poprzeczką - 5:1. Dwie akcje Głowackiej zostają przerwane. Wałbrzyszanki nie zatrzymują się, w 87. minucie rezultat podwyższa jeszcze Mesjasz. Jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodyń, piłka jednak zostaje wybita. Ostatecznie AZS PWSZ pokonuje Olimpią 6:1.