piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Emocje w Stargardzie (juniorzy młodsi)
W Stargardzie odbyło się dziś jedno ze spotkań w ramach 6. kolejki LWJM. Piłkarze Błękitnych po pięknym i widowiskowym meczu ulegli Stali Szczecin 2:4.

Mecz rozpoczął się na korzyść Stali, która to jako pierwsza zdobyła bramkę. W 5 min spotkania po uderzeniu piłkarza Stali i błędzie Szustaka piłka wpadała do siatki. Kolejne minuty spotkania pokazały ze Błękitni nie maja zamiaru się podawać. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zaczęli atakować bramkę Stali i tak o to w 15 min znakomitą sytuacje miał Bartoszynski, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Chwilę po tym kolejną dobrą miał Moliński, który świetnie uderzył lewa noga z powietrza ale piłka minęła minimalnie słupek bramki. W 25 min Wolski dostaje piłkę pod nogi na 12 metrze, uderza, ale piłka po jego strzale nie trafia w światło bramki. Ale w końcu udało się za trzecim razem. Piłkę dośrodkował z rogu Wolski, ta trafiła na głowę Szostaka, a on precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Stali i mamy 1:1. W 35 min zaatakowała Stal i wtedy sprawdziło się powiedzenie, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Zawodnik Stali uderzył piłkę, a fatalny błąd znowu popełnia Szustak i Stalowcy wychodzą na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Błękitni wybiegli bardzo zmotywowani. W 55 min faulowany jest w polu karnym Bartoszyński i sędzia dyktuje słusznie „11” dla Stargardzian. Pewnym egzekutorem okazuje się sam poszkodowany i jest 2:2. Niedługo po tym kolejna bramkę strzela Stal i znowu po błędzie bramkarza tym razem Mazurka który zmienił Szustaka. Gdy dochodziła 75 min spotkania sędzia podyktował rzut rożny dla Stali. I w tym momencie arbiter popełnił fatalny błąd gwizdnął podczas kopnięcia piłki co zmyliło Wawszczyka, a ten porostu złapał piłkę w ręce, a sędzia podyktował kolejną „11”, tym razem dla gości. Była to bardzo kontrowersyjna sytuacja. Większość była zgodna ze sędzia popełnił błąd. Rzut karny w prawdzie obronił Mazurek, ale po dobitce zawodnika Stali piłka wylądowała w siatce. Wynik do końca nie uległ zmianie Stal pokonuje Błękitnych 2:4.

Błękitni: Szustak (Mazurek)- Baszak, Szczygielski, Jaskólski (Kostyk), Witkowski - Moliński (Wawszczyk), Liśkiewicz (Tyrkała), Szostak, Wolski (Rusinowicz) - Krawczyk, Bartoszyński.

Bramki: Szostak, Bartoszyński.