bengoro
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn -
Stocznia znowu zwycięża
autor: BP Stoczni SzczecinPodopieczni Michała Gogola pokonali Asseco Resovię Rzeszów i odnotowali tym samym pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w sezonie 2018/2019. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0.

W tym przypadku prawdziwe okazało się powiedzenie, że do trzech razy sztuka. Inauguracyjny pojedynek z Treflem został przerwany już na samym początku, w drugiej kolejce w stolicy Pomorza Zachodniego triumfowała ZAKSA, przy trzecim podejściu na szczecinian nie było już mocnych. Trener Stoczni postanowił, że zwycięskiego składu się nie zmienia i starcie z Resovią zaczęła ta sama grupa zawodników, która poprowadziła drużynę do niedawnej wygranej nad Jastrzębskim Węglem.
Początek spotkania ułożył się po myśli ekipy Michała Gogola. Gospodarze dobrze grali w bloku, a Łukasz Żygadło umiejętnie rozprowadzał kolejne ataki różnymi strefami. Szczecinianie objęli czteropunktowe prowadzenie i przy stanie 9:13 Andrzej Kowal po raz pierwszy w tym meczu poprosił o czas. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry. Nadal bardzo skuteczny był Bartosz Kurek, który w imponującym stylu kończył ataki ze skrzydła. Inauguracyjny set zakończył się wynikiem 25:19 dla szczecinian, ostatni cios zadał właśnie MVP niedawnych mistrzostw świata.

Druga partia zaczęła się od wyniku 5:1 dla Stoczni, a duży udział miał w tym bardzo dobrze grający Janusz Gałązka, który punktował zarówno atakiem, jak i blokiem. Swoje w polu zagrywki dołożył Matej Kazijski, skutecznie z lewej strony uderzył Nicholas Hoag i prowadzenie miejscowych wzrosło do sześciu „oczek”. Taki obrót spraw zmusił trenera Kowala do zmian i po chwili na parkiecie pojawili się Rafael Redwitz oraz Jakub Jarosz. Wprowadzeni zawodnicy pomogli zmniejszyć straty, ale nie zdołali odmienić losów seta i ponownie górą była Stocznia (25:23).

Trzecia część meczu znów przyniosła prowadzenie gospodarzy. Asami popisali się Kazijski oraz Gałązka, dobry blok zaliczył Hoag i momentalnie zrobiło się 8:2. Zespół Michała Gogola kontrolował boiskowe wydarzenia i pewnym krokiem zmierzał w kierunku pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością. W końcówce punktowali między innymi Simon Van de Voorde oraz Gałązka i mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 3:0. Statuetkę dla MVP spotkania otrzymał Bartosz Kurek.

Stocznia Szczecin 3:0 Asseco Resovia Rzeszów

Sety: 25:19, 25:23, 25:19.

Stocznia: Kazijski, Hoag, Kurek, Van de Voorde, Gałązka, Żygadło oraz Rossard (l), Mihułka (l), Penczew, Maziarz, Kluth.

Resovia: Shoji, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Dryja oraz Perry (l), Jarosz, Redwitz, Lemański, Perłowski, Buszek.
źródło: BP Stoczni Szczecin