piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Pogoń lepsza od MKP Szczecinek
Dwie bramki zdobyte w pierwszych trzydziestu minutach pierwszej połowy zaowocowały kolejnym zwycięstwem Pogoni w bieżącym sezonie zachodniopomorskiej IV ligi! Połczyńscy piłkarze pokonali Miejski Klub Piłkarski Szczecinek 2:0 po golach Grzegorza Wawreńczuka i Mateusza Kowalczyka.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli 'biało-niebiescy'. W 4. minucie po indywidualnej akcji na lewym skrzydle Mateusz Hamer, dograł piłkę do Grzegorza Wawreńczuka, który mimo asysty obrońców obrócił się w polu karnym i płaskim strzałem pokonał bramkarza MKP. Dwie minuty później grający trener Pogoni mógł zdobyć kolejną bramkę, lecz w tej sytuacji uderzył nad bramką strzeżoną przez Mateusza Sochalskiego.
Po półgodziny gry znowu zaatakowali gospodarze. Drugą asystą w meczu popisał się Hamer, który celnym podaniem obsłużył Mateusza Kowalczyka. Kapitan naszego zespołu zwodem minął obrońcę MKP i celnie uderzył obok interweniującego Sochalskiego. W drugiej połowie Pogoń miała szansę na podwyższenie wyniku - strzał Mateusza Hamera zatrzymał się na słupku bramki MKP, a uderzenie z narożnika pola karnego Sławomira Woszczyńskiego z trudem obronił Sochalski. Ostatecznie Pogoń Połczyn-Zdrój pokonała MKP Szczecinek 2:0 i z 10 punktami na koncie awansowała w tabeli IV ligi na 16 miejsce.

Na kolejny mecz połczynianie udadzą się do Trzebiatowa, gdzie zmierzą się z liderem Intermarche Regą. Ten mecz już w sobotę 27 października o godzinie 15:00!

IV liga - 12. kolejka (20.10.2018): KS Pogoń Połczyn-Zdrój - MKP Szczecinek 2:0 (2:0)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Mazur, S. Woszczyński, Kowalczyk (73. Okulewicz), R. Woszczyński (55. Walczak), Hamer (82. Pawlikowski), Wawreńczuk, Bugała (70. Johannssen)

MKP: Sochalski - Jurjewicz, Drzewiecki, Marciniak (25. Bednarski), Kondratowicz, Sadzik, Góra, Jureczko, Kizielewicz, Kościan, Tovmasyan (65. Węglowski)

1:0 - 4' Grzegorz Wawreńczuk
2:0 - 29' Mateusz Kowalczyk

Żółte kartki: Kowalczyk, Okulewicz, Woszczyński S. (Pogoń)