piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Od remisu do remisu
autor: kalosz80Kolejny mecz pomiędzy AZS-em UJ Kraków i Olimpią Szczecin zakończony podziałem punktów. Tym razem w stolicy Małopolski było 1-1. Pierwsza część bardzo dobra w wykonaniu obu zespołów i dość wyrównana. Pomimo kilku okazji bramkowych, żadna z drużyn nie objęła prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się pod zdecydowane dyktando gospodyń. Agresywne ataki krakowianek dały rezultat już w 48. minucie meczu. Po błędzie Joanny Pastusiak, prowadzenie zdobyła Weronika Wójcik. Należy jednak zauważyć, że bramkarka Olimpii do tego momentu broniła znakomicie, kilkukrotnie ratując swoją drużynę od straty bramki. Do wyrównania doszło na dziesięć minut przed końcem. Po ciekawie wykonanym rzucie wolnym, najprzytomniej zachowała się w polu karnym Matilda Böhm i to ona doprowadziła do remisu.
W ostatnich sekundach obie ekipy miały znakomite szanse na zgarnięcie całej puli, jednak w obu przypadkach fantastycznie zachowały się bramkarki Karolina Klabis z AZS-u i Joanna Pastusiak z Olimpii.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków - Olimpia Szczecin 1-1 (0-0)
1-0 Weronika Wójcik 48`
1-1 Matilda Böhm 81`

AZS UJ Kraków: Klabis - Woźniak, Konopka, Maziarz (71` Bryzek), Zapała (76` Włodarczyk), Bartosiewicz, Bolko (85` Gęślak), Kubaszek, Ładocha (46` Nieciąg), Tracz, Wójcik (62` Wróbel).
Olimpia Szczecin: Pastusiak - Oleszkiewicz (62` Łaniewska), Sirant, Witczak, Grosicka, Böhm, Michalczyk, Shahbazyan (79` Brzozowska), Radochońska, Sudyk, Hryb.

Żółta karta: Natalia Hryb (Olimpia)

Sędzie meczu: Ewa Walczyńska jako główna oraz Katarzyna Wójs i Karolina Imioło jako asystentki.
źródło: MKS Olimpia