piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Przykra porażka Victorii SP 2 Sianów
autor: materiały prasoweNie wiedzie się ostatnio piłkarkom Victorii SP2 Sianów, które w VI kolejce rozgrywek II ligi poniosły na swoim boisku w Sianowie wysoką porażkę 1:7 (0:6) tym razem z rezerwami MKS Olimpia Szczecin. Pierwsza połowa to była zdecydowana przewaga zawodniczek Olimpii, które często stwarzały dogodne sytuacje do strzelania bramek i je z zimną krwią wykorzystywały. Pierwszą bramkę strzeliły już w 8 minucie i uzyskała ją Klaudia Pietkun. W 14. minucie było już 2:0 po strzale Patrycji Kalmus. W 28. minucie olimpijki podwyższają na 3:0 po golu Martyny Iwanek. Minutę później w 31. minucie na 4:0 podwyższa strzelczyni pierwszej bramki Klaudia Pietkun. W 40. minucie sianowianki zagapiły się i po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przez szczecinianki straciły piątą bramkę a szczęśliwą strzelczynią była Martyna Iwanek. Tuż przed przerwą w 44. minucie sianowianki dobiła Anaida Shahbazyan i sianowianki schodziły na przerwę z balastem sześciu bramek.
Pomimo stracenia aż sześciu bramek w pierwszej połowie piłkarki z Sianowa nie załamały się i dzielnie walczyły do końca spotkania. Efektem była zremisowana druga połowa spotkania. Jeszcze w 69. minucie olimpijki podwyższyły na 7:0 po bramce Moniki Bojaczuk ale w 76. minucie honorową bramkę z dalekiej odległości strzeliła Klaudia Saganowska.

W ostatnich dwóch minutach mógł się zmienić wynik spotkania, ale najpierw olimpijki trafiły w poprzeczkę a następnie w 90 minucie bardzo dobrej okazji sam na sam nie wykorzystała dobrze grająca kapitan sianowskiej drużyny Wiktoria Robakowska. Trener Jędrzej Bielecki podsumowując spotkanie pogratulował przeciwniczkom wysokiego zwycięstwa. Nasze dziewczyny dzielnie walczyły, ale niestety w chwili obecnej z różnych powodów, o których nie chcę teraz mówić nie są w najlepszej formie. Mieliśmy trochę lepszy skład niż w ostatnich meczach, ale Olimpia II wzmocniła się 4 zawodniczkami, które grały w ostatnim meczu ekstraligi kobiet. Trzy były z podstawowej jedenastki i to one robiły różnicę. Przy nich dziewczyny z drugiego zespołu czuły się o wiele pewniej i o wiele lepiej grały. Niestety mieliśmy pech, że pierwszy zespół Olimpii miał przerwę w rozgrywkach i kilka bardzo dobrych piłkarek wzmocniło drugi zespół. Nie chcę tego więcej komentować, ale jestem pewien, że gdyby drugi zespół Olimpii nie miał wzmocnień z ekstraligi to tego meczu by nie wygrał. W naszym zespole wyróżniły się: Wiktoria Robakowska, Dagmara Petrus. W zespole szczecińskim szczególnie dobrze grały: Patrycja Michalczyk, Klaudia Pietkun, Aleksandra Sudyk i Anaida Shahbazyan. Następny mecz sianowianki rozegrają w Grodzisku Wlkp. z GSS w sobotę 13 października 2018 r. o godz. 15.00.

Skład Victorii SP 2: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Heib, Karolina Wieczorek, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Kaszyńska (46' Paulina Szewczyk), Oliwia Żywanowska (80' Nikola Pielich), Klaudia Saganowska, Malwina Grzelak i Joanna Świąder.
Skład Olimpii II: Katarzyna Gajda, SurmiakJoanna (46' Natalia Szews), Martyna Brodzik, Patrycja Michalczyk (65' Wiktoria Jaguszewska), Karolina Pydyszewska (75' Alicja Biernat), Klaudia Pietkun, Zuzanna Banaśkiewicz (51' Laura Witkowska), Aleksandra Sudyk (70' Wiktoria Lipiejko), Patrycja Kalmus (55' Patrycja Sosna), Martyna Iwanek, Anaida Shahbazyan (60' Monika Bojaczuk).
źródło: materiały prasowe