autor: ks pogońKolejny zdobyty punkt zapisali na swoim koncie w IV-to ligowej tabeli seniorzy połczyńskiej Pogoni. W meczu 10. kolejki zremisowali na własnym boisku z Leśnikiem Manowo - 2:2, mimo iż do 50. minuty to goście prowadzili dwoma bramkami.
Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla zawodników z Manowa. W 18. minucie Damian Więckowski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Igora Walczaka, za co obejrzał bezpośrednią czerwoną kartą. Mimo, iż goście grali przez większość meczu w osłabieniu zdołali zdobyć dwie bramki ze stałych fragmentów gry. Przed przerwą w okolicy pola karnego faulowany był Łukasz Jastrzębski, do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Paweł Rakowski, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Wojciechowi Ostrowskiemu. Do szatni 'Leśnicy' schodzili prowadząc jedną bramką.

Nie zaczęła się dobrze druga połowa dla Pogoni, ponieważ już po kilku minutach po faulu Andrzeja Szczesnego rzut karny na drugą bramkę dla gości zamienił najlepszy strzelec Leśnika - Mateusz Myśliński. Druga stracona bramka podziałała mobilizująco na połczyński zespół. W 50. minucie po faulu na Grzegorzu Wawreńczuku rzut wolny na kontaktową bramkę zamienił Mateusz Kowalczyk. W kolejnych minutach 'biało-niebiescy' dążyli do strzelenia wyrównującego gola. W 72. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Mateusza Hamera, piłka trafiła pod nogi Pawła Bugały, który w starciu oko w oko z Tomaszem Tkaczem nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. W końcowych minutach obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak wynik meczu nie uległ zmianie i połczyńska Pogoń zremisowała z Leśnikiem Manowo 2:2. Dzięki zdobytemu punktowi zrównaliśmy się punktami w tabeli IV ligi z Hutnikiem Szczecin.

IV liga - 10. kolejka (06.10.2018): KS Pogoń Połczyn-Zdrój - GKS Leśnik Manowo 2:2 (0:1)

POGOŃ: Ostrowski Wojciech - Mazur Kamil (46' Bugała Paweł), Pietrzela Adrian, Szczesny Andrzej, Okulewicz Sebastian (18' Johannssen Maksymilian) (85' Darosz Maksymilian) - Szczygieł Bruno, Kowalczyk Mateusz, Woszczyński Robert, Hamer Mateusz - Wawreńczuk Grzegorz, Walczak Igor

0:1 - 42' - Paweł Rakowski (rzut wolny)
0:2 - 49' - Mateusz Myśliński (rzut karny)
1:2 - 51' - Mateusz Kowalczyk (rzut wolny)
2:2 - 73' - Paweł Bugała