piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
KP Błękitni Stargard pokonują Olimpię III Szczecin
autor: maksiu7Do meczu na szczycie tabeli doszło w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek zachodniopomorskiej trzeciej ligi kobiet. KP Błękitni Stargard będący liderem rozgrywek podejmował zajmującą drugie miejsce Olimpie III Szczecin. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że przed tym meczem oba zespoły wygrały wszystkie swoje spotkania, a o kolejności w tabeli decydowała jedna stracona bramka przez zespół Olimpii, przy zachowanym czystym koncie zespołu ze Stargardu, bowiem oba zespoły strzeliły po tyle samo -11 bramek.

Już od początku spotkania widać było, że spotkały się dwa naprawdę dobre zespoły. Gra była bardzo wyrównana i przez większość czasu toczyła się w środkowej części boiska. Raz jeden, raz drugi zespół próbował przedostać się pod bramkę przeciwniczek. W 11 minucie lewą stroną boiska urwała się obrończyniom Aneta Krus i pośrodkowała piłkę w pole karne, a tam swoją nogę dostawiła Patrycja Baszuk i Błękitne objęły prowadzenie 1:0.
Oba zespoły grały twardą piłkę, nie oszczędzając się i nie odstawiając nogi. W wyniku takiej gry sędzia często używał gwizdka. Na szczęście nie widzieliśmy na boisku żadnych złośliwych fauli, a wszystkie przerwy w grze wynikały z twardej gry. W 32 minucie znakomitą okazję na podwyższenie wyniku nie wykorzystała Natalia Gugała będą prawie sam na sam z bramkarką Olimpii, a kilka sekund później w podobnej sytuacji znalazła się Aneta Krus, ale obrona Olimpii w ostatniej chwili wybiła piłkę naszej zawodniczce. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy na atomowy strzał z ponad 30 metrów zdecydowała się zawodniczka Olimpii, piłka minęła interweniującą bramkarkę Błękitnych i trafiła w słupek, po czym wyszła w pole. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodyń.

Od początku drugiej połowy zawodniczki Olimpii bardzo mocno naciskały nasz zespół, chcąc szybko wyrównać wynik. W 55 minucie, po błędzie naszej obrony Olimpia zdobyła wreszcie bramkę. Sytuacja ta zadziałała na nasze dziewczyny bardzo deprymującą i wyzwoliła w nich ogromne pokłady sportowej złości. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Już minutę później do bramki Olimpii trafiła Aneta Krus i ponownie objęliśmy prowadzenie, 2:1. Nasz zespół zaczął dużo odważniej atakować. W 66 minucie po raz trzeci tego dnia piłka wpadła do bramki Olimpii, a strzelczynią była Natalia Gugała. Niespełna cztery minuty później ponownie ta sama zawodniczka strzela swojego drugiego gola w tym meczu i wynik to już 4:1 dla Błękitnych. W 70 minucie Trener Andrzej Lemańczyk pozwolił odpocząć zmęczonej Patrycji Baszuk i na placu gry pojawiła się Wiktoria Zdanowska, trzy minuty później kolejna zmiana Wiktorię Tomczyk zastępuje Natalia Chudyk. Zespół Olimpii próbował jeszcze zmienić niekorzystny wynik meczu, ale nasz zespół umiejętnie się bronił i nie pozwalał na oddawanie strzałów przez zespół Olimpii. W ostatniej minucie meczu podwójna zmiana w naszej drużynie Patrycję Szymańską zastępuje Julia Witkowska, a Natalię Gugałę debiutująca w rozgrywkach ligowych Oliwia Antczak. Wynik już nie uległ zmianie, zespół KP Błękitni Stargard pokonał Olimpię III Szczecin 4:1.

Wynik mógłby sugerować łatwe spotkanie dla naszej drużyny, tak jednak nie było. To był mecz walki od samego początku do ostatniego gwizdka sędziego. Olimpia ma bardzo dobry zespół i pokazała to dziś na boisku w Stargardzie. O ostatecznym wyniku zdecydowała lepsza skuteczność w wykończeniu akcji przez nasz zespół, oraz bardzo dobra (nie licząc jednego błędu) postawa naszej obrony. Po raz kolejny Błękitne pokazały, że ich atutem jest gra zespołowa, a także, co szczególnie było dziś widać walka o każdą piłkę.

Bardzo chcielibyśmy podziękować przybyłym na mecz kibicom, którzy w liczbie ponad 70 osób pojawili się na trybunach, aby dopingiem wspierać oba zespoły. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania. Najbliższa okazja aby zobaczyć w grze nasz zespół już za tydzień. W niedziele 7 października o godz. 15.00 na boisku przy ulicy Ceglanej w Stargardzie meczem z Energetykiem Junior Gryfino rozpoczniemy druga rundę rozgrywek.
źródło: fb @blekitnistargardkobiety