piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń odpada po karnych
autor: pzpn.plPogoń przegrała po rzutach karnych z GKS-em Katowice w Pucharze Polski. Bohaterem konkursu jedenastek okazał się bramkarz gospodarzy, który obronił dwa strzały. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1.
Kosta Runjaic zdecydował się na kilka roszad w składzie na pucharowy mecz z GKS-em Katowice. W bramce Pogoni na Bukowej wystąpił Łukasz Budziłek. Sebastian Rudol i Mariusz Malec również dostali szansę od szkoleniowca. Na prawym skrzydle zagrał Tomasz Hołota, były piłkarz Gieksy.
I to właśnie on mógł otworzyć wynik spotkania w 8. minucie. Po zgraniu od Adama Buksy, Hołota znalazł się w dobrej sytuacji i z kilku metrów trafił w słupek. Jego dobitka była niecelna. Blisko gola byli Portowcy po rzutach rożnych Ricardo Nunesa. Najpierw Nunes sam próbował zaskoczyć Krzysztofa Barana bezpośrednio z kornera. Za drugim podejściem dobrze dośrodkował, ale Lashę Dvaliego uprzedził Dominik Bronisławski w polu bramkowym. W 21. minucie sędzia Złotek wskazał na rzut karnym, po tym jak Sebastian Rudol sfaulował wbiegającego w szesnastkę Adriana Łyszczarza. Jedenastkę wykonał David Anon, choć Łukasz Budziłek rzucił się w dobrą stronę. Portowcy mogli wyrównać zaraz po wznowieniu gry. Kamil Drygas przestrzelił z 6. metrów. Był to sytuacyjny strzał kapitana Pogoni. Przed stratą bramki GKS uratował bramkarz. Zvonimir Kozulj dośrodkowywał, ale piłka prawie zaskoczyła golkipera gospodarzy. Drygas ponownie przestrzelił w 30. minucie, kiedy wyszedł w tempo do podania Adam Buksy. Wcześniej groźnie z rzutu wolnego strzelał Kozulj,

Druga połowa zaczęła się od akcji i strzału Tomasa Podstawskiego. Dobijać próbował Adam Buksa, ale został zablokowany. Napastnik był aktywny przez całe spotkanie. Chwilę później w tempo wyszedł do podania Mariusza Malca, ale został uprzedzony przez Krzysztofa Barana. Gospodarze doszli do głosu w 55. minucie. Kacper Tabiś strzelił zza pola karnego, ale Budziłek stanął na wysokości zadania i odbił piłkę. Tak było również kwadrans później, gdy znowu strzelał Tabiś. Tym razem bramkarz Pogoni bronił na raty. Świetnym refleksem wykazał się Baran przy strzale Rudola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 80. minucie. Ataki Pogoni przyniosły skutek w 85. minucie. Kamil Drygas głową pokonał Barana po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu Radosława Majewskiego. Do dogrywki mogłoby nie dojść. Adrian Benedyczak trafił w słupek mając praktycznie pustą bramkę w doliczonym czasie gry.

W słupek trafił też Buksa tuż po wznowieniu gry. Napastnik wymienił podanie z Majewskim i po technicznym strzale z linii pola karnego był bliski gola. Słupek oznaczył także Bartosz Śpiączka. Do asysty Majewski mógł dorzucić gola. Pomocnik minimalnie pomylił się po uderzeniu wolejem sprzed szesnastki. To była już 106. minuta meczu. 5 minut później Benedyczaka zastopował Baran, gdy młodzian doszedł do strzału po wrzutce z kornera. W 113. minucie Hubert Matynia zmarnował lepszą okazję, niż w doliczonym czasie gry miał Benedyczak. Matynia posłał piłkę nad bramką, będąc zupełnie nieatakowanym w piątce. Pogoń za wszelką cenę chciała uniknąć rzutów karnych, ale Buksa i Benedyczak nie byli w stanie pokonać Barana dzisiejszego wieczora.

4:3 - Wojciech Lisowski

Pogoń Szczecin: 53. Łukasz Budziłek - 21. Sebastian Rudol, 25. Lasha Dvali, 33. Mariusz Malec (10. Radosław Majewski 58’), 77. Ricardo Nunes - 20. Tomasz Hołota (8. Dawid Błanik 73’), 28. Tomas Podstawski, 14. Kamil Drygas (k), 17. Zvonimir Kozulj (15. Hubert Matynia 110’), 27. Sebastian Kowalczyk (59. Adrian Benedyczak 84’) - 18. Adam Buksa.

GKS Katowice: 1. Krzysztof Baran - 33. Adrian Frańczak, 25. Wojciech Lisowski, 3. Rafał Remisz, 15. Simon Kupec - 18. Kacper Tabiś (29. Wojciech Słomka 76’), 55. Bartłomiej Poczobut (c), 7. Adrian Łyszczarz, 22. Dominik Bronisławski (20. Damian Michalik 93’), 10. David Anon (17. Tymoteusz Puchacz 60’) - 99. Daniel Rumin (21. Bartosz Śpiączka 64’).

Żółte kartki: Buksa, Błanik - Kupec, Puchacz
źródło: pogonszczecin.pl