ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
maggi
koszykówka / PLK
koszykówka / PLK -
Wilki po raz kolejny
autor: Adam PilarczykKing Wilki Morskie Szczecin po raz trzeci z rzędu zostały triumfatorem Memoriału im. Romana Wysockiego, czyli można powiedzieć, że zostały nieoficjalnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego.
W niedzielę (23.09) szczecinianie po zaciętym meczu pokonali 77:70 gospodarzy IX edycji tego turnieju Spójnię Stargard. Natomiast dzień wcześniej rozgromili 103:51 grającą w pierwszej lidze Energę Kotwicę Kołobrzeg.
Zwycięstwo drużyny to nie jedyne nagrody dla Wilków tego popołudnia, bowiem Martynas Paliukenas został wybrany MVP turnieju, a najlepszym zawodnikiem meczu finałowego wybrano Pawła Kikowskiego (19 pkt.).
Mimo kilku kontrowersyjnych decyzji arbitrów w tym spotkaniu i ostatecznej porażki kibice gospodarzy mogą być podbudowani postawą swoich ulubieńców przed startującym 6 października sezonem Energa Basket Ligi. Koszykarze beniaminka mogą napsuć sporo krwi ligowym wyjadaczom... Przekonali się o tym zawodnicy AZS-u Koszalin, którzy w końcówce musieli uznać wyższość biało-bordowych...
Akademicy po niedzielnej wygranej 101:77 nad Kotwicą ostatecznie zajęli trzecie miejsce, ale warto przypomnieć, że Czarodzieje z Wydm grają klasę rozgrywkową niżej i nie mogą mieć w swoim składzie amerykańskich zawodników.

Półfinały:

King Wilki Morskie Szczecin - Energa Kotwica Kołobrzeg 103:51 (27:13, 17:14, 32:15, 27:9)

King: Kaspars Vecvagars 18, Martynas Sajus 17, Martynas Paliukenas 16, Tauras Jogela 15, Jakub Schenk 10, Mateusz Bartosz 7, Darrell Harris 7, Maciej Majcherek 6, Dominik Wilczek 5, Łukasz Diduszko 2.

Energa Kotwica: Szymon Ryżek 11, Łukasz Bodych 10, Paweł Lasota 6, Jakub Stanios 6, Przemysław Wrona 6, Daniel Grujić 4, Damian Janiak 4, Gracjan Dobriański 2, Jakub Zalewski 2.

Spójnia Stargard - AZS Koszalin 80:78 (17:17, 17:21, 23:19, 23:21)

Spójnia: Anthony Hickey 23, Marcin Dymała 13, Nick Madray 12, Piotr Pamuła 11, Albert Owens 7, Dawid Bręk 5, Hubert Pabian 5, Maciej Raczyński 4, Wojciech Fraś 0.

AZS: Aleksandar Radulović 19, Dragoslav Papić 16, Grzegorz Surmacz 15, Maciej Kucharek 9, Marko Tejić 9, Brandon Walters 6, Krzysztof Jakóbczyk 3, Alan Czujkowski 1, Łukasz Ratajczak 0, Marek Zywert 0

Mecz o 3. miejsce

Energa Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 77:101
(20:31, 17:20, 22:31, 18:19)

Energa Kotwica: Jakub Zalewski 18, Łukasz Bodych 13, Szymon Ryżek 11, Gracjan Dobriański 7, Daniel Grujić 7, Damian Janiak 7, Paweł Lasota 5, Przemysław Wrona 5, Jakub Stanios 4, Kamil Izraelski 0.

AZS: Marko Tejić 20, Maciej Kucharek 19, Aleksandar Radulović 16, Krzysztof Jakóbczyk 12, Brandon Walters 12, Dragoslav Papić 11, Alan Czujkowski 9, Marek Zywert 2

Finał

Spójnia Stargard - King Wilki Morskie Szczecin 70:77
(14:12, 13:19, 23:22, 20:24)

Spójnia: Marcin Dymała 17, Piotr Pamuła 13, Wojciech Fraś 10, Anthony Hickey 9, Nick Madray 6, Hubert Pabian 5, Albert Owens 4, Dawid Bręk 3, Maciej Raczyński 3.

King: Paweł Kikowski 19, Martynas Paliukenas 15, Tauras Jogela 14, Jakub Schenk 10, Martynas Sajus 5, Darrell Harris 4, Kaspars Vecvagars 4, Mateusz Bartosz 2, Łukasz Diduszko 2, Dominik Wilczek 2.

Dotychczasowi zwycięzcy Memoriału Romana Wysockiego
rok 2010 - miejsce Szczecin - Kotwica Kołobrzeg
rok 2011 - miejsce Koszalin - Kotwica Kołobrzeg
rok 2012 - miejsce Stargard Szczeciński - Spójnia Stargard Szczeciński
rok 2013 - miejsce Kołobrzeg - AZS Koszalin
rok 2014 - miejsce Szczecin - AZS Koszalin
rok 2015 - miejsce Stargard Szczeciński - AZS Koszalin
rok 2016 - miejsce Koszalin - King Wilki Morskie Szczecin
rok 2017 - miejsce Kołobrzeg - King Wilki Morskie Szczecin
rok 2018 - miejsce Stargard - King Wilki Morskie Szczecin
źródło: własne
 

multimedia
najnowsze multimedia








co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni maj 2019 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
dzisiejsze newsy
piłka nożna/Pozostałe rozgrywki: 2
piłka ręczna/Pozostałe rozgrywki: 1
 
top komentarze
newsy:
4 » Kluby zapłacą mniej
1 » Wychowanek Gryfa Kamień »
1 » Dni Talentu w Akademii  »
mecze:
97 » Iskra Golczewo-Dąb Dębn »
79 » Olimp Gościno-Orzeł Wał »
23 » Pogoń Połczyn Zdrój-Int »
23 » Kotwica Kołobrzeg-Sokół »
22 » Dąb Dębno-Światowid 63  »
22 » Polski Cukier Kluczevia »
21 » Arkonia Szczecin-Pomorz »
20 » Chemik Police-MKP Szcze »
18 » Sława Sławno-Olimp Złoc »
17 » Cracovia Kraków-Pogoń S »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 33
ArteFix bartasss
bodziu Daniel2018
DoktorJ DonCorleon...
Gialloross... gutjeres
hubcio juras13
Kapi123456... kibicdebno...
kokej Koku
lechsowno LukaszM198...
maggi Marny24ndp
Merida Misiordon
obserwator... odys
OgNiWo17 orzelek75
OrzelGrzed... Pulecik
Romanek szalonylop...
szlemiel szybki
Termopile WaldemarMr...
Wiktorka1
gości: 1750
statystyki portalu
• drużyn: 2772
• imprez: 115134
• newsów: 71723
• użytkowników: 69946
• komentarzy: 1074159
• zdjęć: 772967
• relacji: 37927
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2019 - by ligowiec team
Polityka Cookies