piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Grad bramek w Sosnowcu
autor: paulinaWysokim zwycięstwem Czarnych zakończył się mecz 7. kolejki Ekstraligi kobiet w Sosnowcu. Gospodynie okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek z Olimpii Szczecin, choć nie udało się utrzymać im pełnej koncentracji do końcowego gwizdka.
Już w 47 sekundzie meczu wynik otworzyła Dżesika Jaszek, wykorzystując dobrą centrę Andrei Horvathovej. Na drugiego gola miejscowi kibice musieli czekać aż do 27 minuty, kiedy to Martyna Wiankowska pokonała Joannę Pastusiak, przedłużając świetną prostopadłą wrzutkę Patricii Hmirovej. Mimo wielu bardzo dobrych okazji w tej części meczu już nie udało się Czarnym podwyższyć wyniku.
Tuż po zmianie stron daje o sobie znać Marta Cichosz. 'Magic' otrzymała podanie z rzutu wolnego od Patricii Hmirovei i popisuje się pięknym strzałem zza pola karnego w długi róg bramki. Cztery minuty później mamy już czwartego gola. Autorką ponownie Dżesika Jaszek po indywidualnej akcji. Nie minęły dwie minuty, a zespół gospodyń zdobył piątego gola. Tym razem na listę strzelców wpisała się Patrycja Matla, która popisała się celnym strzałem z dystansu. W końcówce meczu do swoich dwóch asyst, dwie bramki dokłada Patricia Hmirova. Najpierw w 73 minucie wykorzystuje świetne zagranie Patricii Fischerovej, a w 88 minucie po przepięknej akcji całego zespołu daje siódmego gola, wykorzystując centrę Patrycji Matli. W ostatniej minucie meczu miejscowej defensywie zabrakło już koncentracji, co natychmiast wykorzystał zespół Olimpii. Szybką kontrę przyjezdnych na bramkę zamienia Natalia Hryb. Mecz kończy się okazałym zwycięstwem Czarnych 7-1!

CZARNI SOSNOWIEC - OLIMPIA SZCZECIN 7:1 (2:0)
Bramki: Dżesika Jaszek (1', 52'), Martyna Wiankowska (27'), Marta Cichosz (48'), Patrycja Matla (54'), Patricia Hmirova (73', 88') - Natalia Hryb (90')

Sędziowały: Sylwia Biernat (sędzia główna) oraz Mariusz Oleksa i Dorota Dymek
Żółte kartki: Kornelia Grosicka

CZARNI: Anna Szymańska - Joanna Węcławek, Patricia Fischerova, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Marta Cichosz, Karolina Wieczorek (63' Oliwia Ogierman), Patrycja Matla, Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska

OLIMPIA: Joanna Pastusiak - Natalia Oleszkiewicz (55' Natalia Hryb), Olga Sirant, Aleksandra Witczak (80' Aleksandra Przelicka), Kornelia Grosicka (65' Martyna Brodzik), Amelia Bińkowska, Patrycja Michalczyk, Anaida Shahbazyan (83' Karolina Łaniewska), Roksana Ratajczyk, Zuzanna Radochońska, Aleksandra Sudyk