Kolejna porażka rezerw Pogoni
autor: aszef Mimo wzmocnień z 1 zespołu rezerwy Pogoni Szczecin przegrały z KKS-em Kalisz 1:2. - Byliśmy zespołem lepiej operującym piłką, ale musimy dążyć do tego, by tworzyć jeszcze więcej sytuacji bramkowych - podkreślił Andrzej Tychowski.

Od początku sobotniego spotkania szczecinianie nadawali tempo grze. W 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Dawida Błanika. - Trzeba zaznaczyć, że byliśmy dziś silniejszym zespołem - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Pogoni II. - Mieliśmy wzmocnienia z pierwszej drużyny i to było widać na boisku. Początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo dobry. Graliśmy dużo między formacjami przeciwnika i szybko objęliśmy prowadzenie. Przy prowadzenie Portowcy mieli okazje do zdobycia kolejnych bramek.
- Przy stanie 1:0 mieliśmy szanse na kolejne bramki, ale w tych sytuacjach zachowaliśmy się zbyt bojaźliwie - stwierdził opiekun rezerw. - To był kluczowy moment, bo gdybyśmy zdobyli drugiego i trzeciego gola to spotkanie inaczej by się ułożyło.

W 28. minucie Budziłek popełnił błąd, który wykorzystał Hubert Antkowiak i doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą goście prowadzili 2:1, a gola dla KKS-u zdobył Robert Tunkiewicz. - Nie tyle oddaliśmy inicjatywę, co przeciwnik wykorzystał fakt, że chłopcy grali według wskazówek, które dostali w szatni - przyznał trener Tychowski. - Nie szukaliśmy prostych rozwiązań, tylko chcieliśmy dalej realizować założenia. Dwa razy zapłaciliśmy za błędy, które popełniliśmy.

W drugiej połowie szczecinianie próbowali zmienić wynik meczu, dobrej okazji nie wykorzystał Maciej Żurawski. Po w chwili w boczną siatkę bramki Pogoni trafił Antkowiak. Przed końcem spotkania za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał David Niepsuj. Ostatecznie kaliszanie wygrali w Szczecinie 2:1. Rezerwy Pogoni mają na swoim koncie już 7 porażek.

1:0 Dawid Błanik 4’
1:1 Hubert Antkowiak 28’
1:2 Robert Tunkiewicz 44’

Pogoń II Szczecin: Budziłek - Rudol (46’ Marczuk), Chouwer (58’ Kitano), Sadowski, Malec, Chouwer - Wawrzynowicz, Żurawski, Niepsuj, Błanik, Wędrychowski, Benedyczak
źródło: własne/pogonszczecin.pl