piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Iskra pokonała Ikara
W sobotnim meczu piłkarskim rozegranym 22 września 2018 roku o godzinie 16:00 w ramach 8 kolejki o Mistrzostwo koszalińskiej klasy okręgowej na stadionie 'ISKRA' w Białogardzie przy ul. Moniuszki 49 pomiędzy: BKS Iskra Białogard - Jedność-Ikar-Krosino padł wynik 3-1 (1-1).

Mecz pomiędzy Iskrą Białogard, a Ikarem Krosino poprowadziła trójka sędziowska z Drawska Pomorskiego w składzie: Sędzia główny Rafał Misiarz, 1 asystent Zygmunt Getler, 2 asystent Klaudiusz Krawczyk. Ciekawostką w tym spotkaniu był fakt, iż w barwach drużyny gości, czyli Jedności-Ikara-Krosino występują i w tym meczu wystąpili dwaj byli zawodnicy Iskry Białogard z nr.7 Mariusz Szczepański oraz z nr.13 Michał Kuś, którym dziękujemy za wcześniejszą grę w barwach białogardzkiej Iskry i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.
Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od przejęcia przez białogardzką Iskrę inicjatywy oraz przewagi i niemal pełnej kontroli nad meczem. Na pierwszego gola w tym meczu nie trzeba było długo czekać, gdyż przewagę Iskry udokumentował Marcin Kurczak, który już w 8 minucie pokonał bramkarza Ikara Krosino strzałem z 5 metra i otworzył wynik spotkania na 1-0 dla Iskry. Po strzelonym golu drużyna gospodarzy chciała podwyższyć wynik strzelając drugiego gola w tym meczu, jednakże drużyna gości nie miejąc już wiele do stracenia postanowiła także postarać się o gola i doprowadzić do remisu w tym meczu. I cóż jedna z akcji Ikara przyniosła powodzenie w postaci odgwizdania wątpliwego faulu tzw.: karnego z kapelusza przyznanego przez sędziego głównego Rafała Misiarza, mimo iż sędzia liniowy nic nie pokazał. I w 14 minucie meczu do piłki podszedł Denis Chodyna, który wykorzystał podarowany rzut karny i wyrównał wynik spotkania na 1-1. W późniejszym okresie gry mecz się wyrównał. Mieliśmy pod obiema bramkami kilka składnych akcji, rzutów wolnych oraz rożnych, lecz mimo starań obu drużyn i niewielkiej optycznej przewagi Iskry, która była bliżej strzelenia gola na 2-1 wynik do przerwy się jednak nie zmienił i pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 1-1.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki czysto sportowej obu drużyn. Niewielką optyczną przewagę nadal miała Iskra Białogard, która oddała więcej strzałów na bramkę Ikara Krosino i stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. I tak do 70 minuty meczu, gdy zawodnicy Ikara powoli opadali z sił, gdyż jedyną taktyką, którą mieli było wybijanie piłki przed siebie, czyli tzw.: laga i do przodu oraz liczenie na kontr ataki. Niestety ta taktyka Ikara Krosino spełzła na niczym, gdyż już chwilę później błąd obrońców Ikara wykorzystał Mateusz Suchocki, który sprytnym strzałem pokonał golkipera gości i podwyższył wynik meczu na 2-1 wyprowadzając tym samym ponownie białogardzką Iskrę na prowadzenie w tym meczu. W końcowym fragmencie gry, mimo tego, iż Iskra zaczęła już dominować w ostatnim kwadransie meczu nie mogła znaleźć drogi do strzelenia kolejnego gola, by przypieczętować już pewne zwycięstwo i zdobycie 3 punktów w tym spotkaniu. Regulaminowe 90 minut meczu już minęło, a sędzia główny Rafał Misiarz przedłużył to spotkanie o dodatkowe 4 minuty. W doliczonym czasie gry Iskra grała jak z nut, co przełożyło się w 90+2 minucie meczu na zdobycie kolejnego gola przez Mateusza Suchockiego, który podwyższył wynik na 3-1, tym samym przypieczętował zwycięstwo oraz pewne 3 punkty dla Iskry Białogard w tym meczu.

Cały mecz obejrzało około 100 przybyłych kibiców i sympatyków obu drużyn, którzy nie mogli narzekać na poziom tego spotkania oraz braku goli, bo tych padło w sumie aż 4.
Iskra Białogard odnosi tym samym swoje 3 zwycięstwo w lidze, a 2 na własnym stadionie oraz zdobywa jakże cenne 3 punkty.
Obecnie w tabeli oba zespoły zamieniły się miejscami. Iskra Białogard awansowała z miejsca 12 na 10 mając w dorobku rozegrane 7 meczy z czego 3 zwycięstwa, 0 remisów, 4 porażki, zdobywając tym samym 9 punktów oraz bilans bramkowy 10-13 (-3).
Natomiast Jedność-Ikar-Krosino spadł z miejsca 10 na 12 miejąc rozegrane 8 meczy z czego 2 zwycięstwa 1 remis, 5 porażek, zdobywając tym samym 7 punktów oraz bilans bramkowy 16-20 (-4).