piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Saturn wygrywa z Iskrą
W niedzielę 16 września 2018 roku o godzinie 16:00 na stadionie Saturna w Mielnie w ramach 7 kolejki o Mistrzostwo V Ligii Koszalińskiej miejscowy Saturn Mielno podejmował Iskrę Białogard. Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa w tym meczu. Saturn, by opuścić ostatnie 17 miejsce w tabeli, natomiast Iskra, by przybliżyć się do drużyn z pierwszej ósemki.

Pierwsza połowa meczu to wyraźna przewaga Iskry. Sytuacji podbramkowych było sporo, także stałych fragmentów gry takich jak rzuty wolne, czy rzuty rożne lub wyrzuty z autu na wysokości pola karnego Saturna. Niestety żadnej ze stworzonych sytuacji nie udało zamienić się na gola. Najbliżej zdobycia gola Iskra była w 19 minucie meczu, gdy po kąśliwym i soczystym strzale w światło bramki jednego z zawodników Iskry bramkarz Saturna sparował lekko piłkę na poprzeczkę. Piłka odbita od wewnętrznej części poprzeczki ostatecznie trafia tuż przed linię bramkową po zewnętrznej stronie bramki, a później w dłoniach bramkarza. Saturn w pierwszej połowie meczu podjął walkę także próbując groźnie zaatakować bramkę Iskry i strzelić gola, lecz z kilku stworzonych sytuacji nie udało się tego zrobić. Pierwsza odsłona meczu po wyrównanej walce z lekką przewagą Iskry kończy się bezbramkowym remisem 0-0.
Druga połowa zaczęła się natomiast od przewagi drużyny Saturna, która to została udokumentowana golem w 57 minucie spotkania. Z rzutu wolnego na wysokości lewego narożnika pola karnego Iskry do piłki podszedł Marcin Parus, który ostrym dośrodkowaniem dograł piłkę w pole karne na tzw.: krótki słupek do Adriana Lecha, który na raty, ale jednak pokonał bramkarza Iskry Damiana Guza i strzelił gola na 1-0 dla Saturna Mielno. Po tym golu białogardzka Iskra nie miała już nic do stracenia, więc chciała jak najszybciej strzelić wyrównującego gola i doprowadzić do remisu w tym meczu. Jednak pośpiech był złym doradcą, gdyż przez to Iskra zanotowała wiele strat piłki, a także naraziła się na kilka kontrataków oraz rzutów rożnych i wolnych drużyny Saturna po stracie piłki głównie za swoim polem karnym. Do końca meczu oba zespoły walczyły o to, by strzelić gola, lecz więcej goli w tym meczu nie padło. Tak więc po wyrównanym meczu pierwsze w lidze w tym sezonie skromne zwycięstwo 1-0 notuje drużyna Saturna Mielno pokonując Iskrę Białogard, która ponosi już 4 porażkę w tych rozgrywkach.

Obecnie Saturn Mielno zanotował awans z miejsca 17 na 15 w ligowej tabeli na co złożyły się 1 zwycięstwo, 2 remisy i 4 porażki, zdobyte 5 punktów oraz bilans bramkowy 10-20 (-10).
Natomiast Iskra Białogard zanotowała nieznaczny spadek w tabeli z miejsca 11 na 12 na co złożyły się 2 zwycięstwa, 0 remisów i 4 porażki, zdobyte 6 punktów oraz bilans bramkowy 7-12 (-5).