piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń wraca do gry
Portowcy wracają do ligowej rywalizacji po przerwie na mecze reprezentacji. Seria meczów bez zwycięstwa wciąż ciąży na zespole ze Szczecina. W minionym sezonie szczecinianie dwa razy rywalizowali z Koroną Kielce. Obie potyczki zakończyły się bezbramkowym remisem. Ewentualna powtórka w niedzielne popołudnie nie zadowoli żadnej ze stron. Pierwszy gwizdek w spotkaniu Pogoń - Korona o godzinie 15:30. Zawodny poprowadzi Piotr Lasyk, który po raz pierwszy w tym sezonie będzie rozjemcą w meczu Dumy Pomorza.
Kielczanie jeszcze nigdy nie zdołali wygrać w Szczecinie. Korona tylko trzy razy zdołała wywalczyć nad Odrą punkt, a sześć razy wracała do domu bez punktów. Złocisto-Krwiści od 227 minut nie potrafią zdobyć gola w Szczecinie. Po raz ostatni ta sztuka udała się im 22 lipca 2016 roku (remis 1:1). Kielczanie w tym roku słabo radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych. Z 13 meczów Korona wygrała trzy, sześć razy zremisowała i cztery razy przegrała. Ostatnia delegacja kielczan to porażka z Lechią Gdańsk 2:0.

Scyzory od lat w swojej kadrze mają sporą grupę obcokrajowców. Co więcej sternikiem drużyny także jest obcokrajowiec - Gino Lettieri. Największy procent stranieri stanowią w Koronie Bośniacy. Trio Zlatko Janjić, Ivan JukićAdnan Kovačević ma dość pewną pozycję w zespole. Silnym punktem w defensywie jest Senegalczyk Elhadji Pape Diaw, a najlepszym strzelcem wraz z Ivanem Jukiciem jest Elia Soriano (Niemiec) - 3 gole na koncie. Od początku sezonu bramki Korony strzeże Matthias Hamrol (Niemiec). W Kielcach nie zapomniano także o polskich akcentach. Tutaj prym wiodą Jakub Żubrowski oraz Bartosz Rymaniak.

W niedzielę Portowcy wystąpią bez swojego kapitana - Adama Frączczaka, którego zabraknie do końca roku. Jego koledzy postarają się przerwać fatalną passę siedmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa. Pogoń równie źle punktowała w ubiegłym roku, a na pewno nikt w Szczecinie nie chciałby powtórki i nerwowej walki o utrzymanie. Zespół ma potencjał, lecz Kosta Runjaic w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. W meczu z Koroną zabraknie na pewno Spasa Deleva, Soufiana Benyaminy, Jarosława Fojuta oraz Adamów - BuksyFrączczaka. Opiekun Dumy Pomorza najprawdopodobniej pozwoli zadebiutować w barwach Pogoni Szczecin Michałowi Żyrze.