piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pewne zwycięstwo KP Błękitni Stargard nad Hetmanem Recz
autor: enpe79W drugiej kolejce rozgrywek III ligi kobiet zespół KP Błękitni Stargard podejmował Hetmana Recz. Mecz rozpoczął się od ataków naszej drużyny, już w pierwszej minucie meczu mieliśmy okazję na objęcie prowadzenia. Zespół z Recza nie pozostawał nam dłużny i też groźnie kontratakował.

Pierwsze dziesięć minut należało do naszego zespołu, a potem gra zaczęła się wyrównywać, a od około dwudziestej minuty to drużyna Hetmana przejęła inicjatywę. Jednym z efektów była akcja, w której zawodniczka z Recza była sam na sam z naszą bramkarką. Na nasze szczęście obronną ręką wyszła z tej sytuacji nasza bramkarka udowadniając swoje wysokie umiejętności.
W trzydziestej minucie meczu, na rajd w polu karnym decyduje się nasza zawodniczka i zostaje sfaulowana, sędzia wskazał na punkt oznaczający jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamieniła Alicja Palak. Po wyjściu na prowadzenie nasz zespół zaczął grać lepiej, szczególnie w środkowej części boiska i to opanowanie tej części boiska okazało się kluczem do zwycięstwa. W trzydziestej szóstej minucie na rajd lewą stroną zdecydowała się Aneta Krus, a po dośrodkowaniu wzdłuż pola karnego akcje zamknęła Patrycja Baszuk strzelając drugiego gola dla naszej drużyny. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W przerwie dokonaliśmy zmiany, Wiktorię Zdanowską zastąpiła Natalia Chudyk. Od początku drugiej połowy meczu zaczęliśmy grać wysoko i przesunęliśmy większość akcji w okolice środka boiska. Po jednej z ładnych wymian piłki między naszymi zawodniczkami do piłki dopadła ponownie Patrycja Baszuk i strzeliła swojego drugiego gola w tym meczu. Była to czterdziesta szósta minuta meczu. W dalszym ciągu obraz gry się nie zmieniał, zespół z Recza próbował kontratakować, ale na posterunku była nasza obrona. Graliśmy mądrze, kontrolując środkową część boiska. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie meczu, kiedy już mieliśmy dokonać zmiany zawodniczki, na rajd zdecydowała się Patrycja Baszuk i trafiając po raz trzecie do bramki ustrzeliła hattrica. Chwilkę po tej akcji Patrycja zeszła z boiska, a na jej miejsce weszła Małgorzata Białoskórska. Mecz toczył się w trudnych warunkach dla obu zespołów, było bardzo ciepło, co szczególnie dało się odczuć grając na sztucznej murawie. Z upływem czasu siły w obu zespołach słabły i nawet dokonywane zmiany przez trenera Hetmana nie wniosły wiele. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się zwycięstwem 4:0 dla Błękitnych, po rozegraniu piłki w środkowej części boiska na sytuacje sam na sam wyszła Aneta Krus i nie dała szans bramkarce Hetmana. W samej końcówce meczu dokonaliśmy jeszcze taktycznej zmiany, dając szanse na debiut w lidze młodej zawodniczce naszego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 5:0.

Na pochwały zasłużył cały zespół, świetnie dysponowana była nasza bramkarka oraz cała linia defensywna. Indywidualnie na szczególne wyróżnienie naszym zdaniem zasługują dwie zawodniczki, strzelczyni trzech bramek Patrycja Baszuk oraz rozgrywająca świetne spotkanie Wiktoria Tomczyk.

Dziękujemy serdecznie publiczności która w liczbie ponad 70 osób przybyła kibicować obu drużynom. Kolejne spotkanie rozegramy już w najbliższą sobotę, czeka nas wyjazd do Międzyzdrojów na bardzo trudne spotkanie z Falą Międzyzdroje.
źródło: fb @blekitnistargardkobiety