piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Remis ze wskazaniem na gospodarzy
autor: siuraczek1979Wyjątkowo, bo już w piątek na stadionie miejskim w Wolinie rozegrano 5 kolejkę czwartoligowych rozgrywek. Gospodarze, zespół Vinety podejmował ekipę Olimpu Gościno. Po zeszłotygodniowej porażce z Chemikiem Police(0:2) trener Kubacki zdecydował się na 5 zmian w wyjściowej 11stce. Od pierwszej minuty pojawili się: Wesołowski, Rotengruber, Cyburt, Grześkowiak oraz Bidny.

Od początku spotkania zespół gości pokazywał, iż nie przyjechał się tylko bronić, ale zamierza zawiesić gospodarzom wysoko poprzeczkę. W pierwszych piętnastu minutach dwie bardzo dobre interwencje Wesołowskiego uchroniły wolinian od straty bramki.
Im dłuzej trwało spotkanie tym Vikingowie przejmowali inicjatywę. Aktywni tego dnia Grześkowiak oraz Tarka raz za razem tworzyli zagrożenie w bocznych strefach, jednak ich dośrodkowania nie kończyły się celnymi strzałami w bramkę gości.

Najlepszą sytuację w pierwszej części spotkania miał Kamil Wiśniewski, jednak jego mocne uderzenie głową kapitalnie obronił bramkarz z Gościna. Do przerwy kibice na stadionie w Wolinie nie ujrzeli bramek.

W przerwie doszło do dwóch zmian w szeregach Vikingów. Na boisku pojawili się: kapitan zespołu Dawid Łodyga oraz Konrad Bartoszewicz. Od pierwszego gwizdka drugiej części sporą przewagę uzyskali nasi zawodnicy. Gra toczyła się na połowie rywali. Kilkukrotnie kotłowało się pod bramką Olimpu. W 71 minucie wolinianie obejmują prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, najlepiej w polu karnym odnalazł się wyróżniający się tego młodzieżowiec Michał Grześkowiak i pewny strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Vikingowie dalej próbowali atakować natomiast goście ograniczyli się do kontr oraz szukania swoich okazji ze stałych fragmentów gry. W 84 min spotkania Olimp doprowadza do wyrównania. Po faulu w środkowej strefie boiska, dośrodkowanie na bramkę zamienił bardzo dobrze znany na zachodniopomorskich boiskach Maciej Płomiński.

Do końca spotkania oba zespoły miały po jednej bardzo dobrej okazji do rozstrzygnięcia tego spotkania. Najpierw napastnik gości minimalnie uderzył koło słupka, natomiast w ostatnim akcencie piątkowego spotkania Bartoszewicz przestrzelił nad bramką.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.