inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Kaczyńska i Zalewski Mistrzami Polski
autor: paulinusW ostatnim dniu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Lublinie zawodnicy z Zachodniopomorskiego zdobyli cztery medale. Mistrzynią Polski na 5000 metrów została Paulina Kaczyńska - Pomorze Stargard (16:25.46), która na ostatnich metrach wyprzedziła Katarzynę Rutkowska (16:26.09). Brązowy medal zdobyła Matylda Kowal - 16:29.86. Tytuł mistrza Polski w biegu na 5000 metrów obronił Krystian Zalewski - Barnim Goleniów (14:15.59), który na mecie wyprzedził Roberta Głowalę (14:18.74) oraz Dawida Malinę (14:20.44).
Dla obojga to drugie krążki wywalczone podczas tych mistrzostw.
Srebrnym krążkiem musiał zadowolić się Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w konkursie skoku o tyczce, który nie był w stanie w tym dniu równo skakać i zakończył swój start na wysokości 5.70, którą pokonał dopiero w trzeciej próbie. Trzykrotnie atakował 5.75, ale bez powodzenia. Również 5.70 pokonał Paweł Wojciechowski, ale w drugiej próbie i dzięki temu wywalczył złoty krążek.

Wiele emocji przyniósł bieg panów na 800 metrów. Tutaj po brąz sięgnął Michał Rozmys (Barnim Goleniów). To drugi jego medal tego koloru podczas tych mistrzostw. Na drugie okrążenie stawkę, jako lider, wprowadził Michał Rozmys. Na przeciwległej prostej zaatakował Marcin Lewandowski i to on zdobył złoty medal z czasem 1:50.27. Rozmys potknął się i stracił rytm, wyprzedził go jeszcze Mateusz Borkowski, który był bliski pokonania także Lewandowskiego.

W punktacji województw Zachodniopomorskie uplasowało się na ósmym miejscu. W klasyfikacji medalowej najwyżej Barnim Goleniów (dwa złote i dwa brązowe medale) na siódmym miejscu.
źródło: wlasne/pzla.pl