piłka nożna / Ekstraklasa -
Daleko od ideału
Trzeci raz z rzędu Pogoń Szczecin od porażki zaczyna nowy sezon. Po słabym spotkaniu Portowcy ulegli Miedzi Legnica 1:0. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo ostrożnie. W pierwszej połowie to gospodarze zaprezentowali się lepiej i zmarnowali okazje na prowadzenie. Po przerwie Miedź stonowała, ale i ataki Portowców były bardzo niemrawe. Ostatecznie nosa miał opiekun miejscowych. Zmiennik, Petteri Forsell91. minucie spotkania dał Miedzi Legnica historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie.
Choć to Miedź przystępowała do spotkania jako absolutny beniaminek, kadrowo mogła pochwalić się większym doświadczeniem niż Portowcy. Z wolniejszego tempa gry jako pierwsi wyrwali się goście. W 14. minucie po składnej akcji Adam Buksa ładnie dośrodkował piłkę na głowę Tomasza Hołoty, jednak z jego strzałem dobrze poradził sobie Łukasz Sapela. Już po chwili odpowiedział Wojciech Łobodziński. Piłka po strzale byłego reprezentanta Polski nieznacznie minęła bramkę Dumy Pomorza. Legniczanie byli zdecydowanie groźniejsi przed przerwą, niż przyjezdni. W 31. minucie świetną okazję zmarnował Henrik Ojamaa. Estończyk dopadł do odbitej piłki, ale z okolicy 12 metra huknął obok bramki. Legniczanie jeszcze bliżej byli w 38. minucie. Na szczęście dla szczecinian za słabo w piłkę uderzył Frank Adu Kwame i ta odbiła się od słupka. Dobitka Henrika Ojamy także minęła światło bramki.

Pierwsze minuty po przerwie to aktywniejsza gra Portowców. Mocny strzał Sebastiana Walukiewicza dobrze odbił Łukasz Sapela, a kolejne ataki nie przyniosły poważniejszego zagrożenia pod jego bramką. W 62. minucie celnie, ale za lekko uderzył Radosław Majewski. Dwadzieścia minut później nowy nabytek Pogoni Szczecin znów miał okazję na gola. tym razem w ostatniej chwili zablokował go Jonathan de Amo. W 91. minucie pięknym podaniem popisał się Wojciech Łobodziński. Piłkę w polu karnym przyjął Petteri Forsell i silnym strzałem w długi róg pokonał Jakuba Bursztyna. Fin efektownym trafieniem na zawsze wpisał się w historię zespołu gospodarzy.

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Petteri Forsell 90+1', asysta: Wojciech Łobodziński

Miedź: 1. Łukasz Sapela - 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 4. Wojciech Łobodziński, 8. Marquitos (65' 10. Petteri Forsell), 6. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana, 21. Henrik Ojamaa (74' 9. Fabian Piasecki) - 77. Mateusz Piątkowski

Pogoń: 26. Jakub Bursztyn - 24. David Niepsuj, 40. Sebastian Walukiewicz, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 9. Adam Frączczak, 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas (86' 22. David Stec), 10. Radosław Majewski, 27. Sebastian Kowalczyk (46' 17. Zvonimir Kožulj) - 18. Adam Buksa (57' 15. Hubert Matynia)