piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń musi się zgrywać. Remis z Hapoelem
autor: pogonszczecin.pl Portowcy zremisowali we wtorkowym sparingu z mistrzem Izraela, Hapoelem Beer Szewa 1:1.

Trener Portowców ma każdą połowę wystawił inna jedenastkę. Rywale z Izraela rozpoczęli mecz kontrolny ze znanymi w Polsce Maorem Meliksonem i Benem Saharem.
Pierwsze minuty to ofensywne akcje Hapoelu. Następnie do głosu doszła Duma Pomorza, okazje do pokonania Goresha mieli Frączczak i Drygas. W 30. minucie w długi róg bramki zespołu z Izraela strzelał Buksa. Z rzutu wolnego próbował także zdobyć gola Majewski.
Sześć minut po przerwie Hapoel wyszedł na prowadzenie, Budziłek skapitulował po strzale Bena Sahara. W 62. minucie okazje do wyrównania miał Hołota, ale zawodnik Portowców znajdując się w szesnastce minimalnie chybił. W 75. minucie po faulu na Benyaminie szczecinianie mieli rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Spas Delev. Ostatecznie Portowcy zremisowali z Mistrzem Izraela 1:1. Kolejnym rywalem granatowo-bordowych będzie Lechia Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany 6 lipca we Wronkach. - Jesteśmy na wyczerpującym obozie, który ma nas przygotować do ligi. Są też założenia taktyczne, które doskonalimy i mamy wykonywać. Mecz z Hapoelem można ocenić pozytywnie. Zagraliśmy solidnie na tle silnego rywala. Widać było większą jakość przeciwnika. Godnie się przeciwstawiliśmy. Grałem w I połowie i wtedy zmusiliśmy rywala do cofnięcia się. Hapoel miał problemy pod swoją bramką, z kolei oni atakowali rzadziej. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wyjść na prowadzenie - powiedział dla pogonszczecin.pl Adam Buksa. - Musimy się jeszcze zgrywać. Póki co gramy po 45 minut, jest wiele rotacji. Im bliżej meczu ligowego, to skład będzie się bardziej krystalizował. Gra będzie wyglądała inaczej, myślę, że lepiej. Spodziewam się, że będziemy bardzo dobrze przygotowani do pierwszego meczu -dodał kapitan Portowców Adam Frączczak.

0:1 - Ben Sahar 51’
1:1 - Spas Delev 75’ (k)

Pogoń (1. połowa): 26. Jakub Bursztyn - 24. David Niepsuj, 40. Sebastian Walukiewicz, 25. Lasha Dvali, 77. Ricardo Nunes - 60. Stanisław Wawrzynowicz (56. Adrian Benedyczak 30’), 14. Kamil Drygas, 9. Adam Frączczak, 10. Radosław Majewski, 8. Dawid Błanik - 18. Adam Buksa