piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Żeby Mistrza nadszedł czas...
autor: pogonszczecin.plW środę w Pruszkowie o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie o mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Pogoń Szczecin zmierzy się z  Jagiellonią Białystok. - Jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy przywieźć do Szczecina złote medale - deklaruje trener Tychowski.

Podopieczni trenera Tychowskiego w drodze o złoto wygrali ligę, w której walczyli m.in. z z Lechem Poznań, Lechią Gdańsk czy Arką Gdynia. W pojedynku półfinałowym gol dający awans padł dopiero w 88. minucie. - Wróciliśmy w tym meczu z dalekiej podróży. W perspektywy dwumeczu zasłużyliśmy jednak, by strzelić o jedną bramkę więcej od Korony i znaleźć się w finale - mówił trener szczecinian.
Środowy rywal Portowców w półfinale pokonał wrocławski Śląsk aplikując swoim przeciwnikom dziewięć goli. - Widziałem nagranie z meczów Jagiellonii. Mamy rywala rozpracowanego i wiemy, czego się spodziewać. Znam również wartość swojego zespołu i do Pruszkowa jadę z optymizmem. Szanse w tym spotkaniu oceniam 50 na 50 - tłumaczył szkoleniowiec Pogoni.

Granatowo-bordowi w zimowych sparingach mierzyli się z Legią Warszawa oraz UKS-em SMS-em Łódź. - Przeanalizowałem wyniki Jagiellonii, które osiągali zarówno z Legią jak i SMS-em. Zazwyczaj łatwo wygrywali, więc na pewno będzie to zespół lepszy, niż nasi zimowi rywale. My jednak też nie mieliśmy większych problemów w odniesieniu zwycięstwa. Myślę, że gdybyśmy grali w tamtej grupie, również bilibyśmy się o pierwsze miejsce - ocenia trener Tychowski.

Zespół z Grodu Gryfa wystąpi w optymalnym składzie. Ze względu na kontuzję nie wystąpi Mikołaj Nawrocki. Środowe spotkanie przejdzie do historii, dotychczas Portowcy nie zdobyli medalu w kategorii juniorów młodszych. - Nie możemy podejść do tego meczu, jak do każdego innego. To pojedynek o złoty medal! Pozostało nam 80 - a z dogrywką maksymalnie 110 minut - by udowodnić, że jesteśmy najlepszym zespołem w tej kategorii wiekowej w Polsce. Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani i powalczymy, by przywieźć do Szczecina złote medale - podsumował trener Tychowski.
źródło: własne/pogonszczecin.pl