piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria SP Sianów w II lidze
Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 po dwóch latach gry w III lidze ponownie zameldowały się na szczeblu centralnym i od nowego sezonu 2018/2019 będą grały w II lidze kobiet. Przypominamy, że dwa lata temu sianowianki spadły z I ligi, ale w następnym sezonie bardzo odmłodzony zespół nie został zgłoszony do rozgrywek II ligi, tylko wystartował o klasę niżej na III froncie. Ostatni i to zaległy mecz z 5 maja 2018 z MKS Olimpia III Szczecin sianowianki zagrały w Sianowie. I nie zawiodły wygrały 4:0. Tym samym zakończyły całe rozgrywki bez porażki.
Zanotowały tylko jeden remis z Błękitnymi w Stargardzie a pozostałe spotkania wygrały. Początek ostatniego meczu należał do piłkarek Olimpii ale po kilku minutach i roszadach personalnych w ustawieniu sianowianki wzięły się do roboty i zaczęły stwarzać dobre okazje do strzelania bramek. Sianowianki między 9 a 19 minutą stworzyły 5 stuprocentowych sytuacji ale żadnej nie wykorzystały. Dopiero w 21 minucie po ładnym rozegraniu akcji pomiędzy Izabelą Pawłowską a Malwiną Grzelak ta ostatnia strzeliła pierwszą bramkę dla Victorii SP2. Dwie minuty później w 23 minucie znów po bardzo ładnej akcji dwójkowej, tym razem Klaudii Saganowskiej z Malwiną Grzelak ponownie Malwina podwyższyła na 2:0. W 25 minucie znów daje znać o sobie Malwina Grzelak, która zmieniła rezultat na 3:0 po pięknej akcji z Klaudią Saganowską. Tym samym Malwina Grzelak w ciągu 6 minut zanotowała klasycznego hattricka.

Tuż po przerwie w 42 minucie czwartą bramkę uzyskała Izabela Pawłowska po doskonałym podaniu Malwiny Grzelak. W dalszej części sianowianki nie wykorzystały jeszcze wielu dogodnych sytuacji i wynik już nie uległ zmianie. Po zakończonym meczu odbyła się sympatyczna uroczystość wręczenia Pucharu i koszulek z okazji awansu do II ligi a fundatorem ich był KOZPN Koszalin. Nagrody wręczali: Janusz Machała Przewodniczący Rady Miejskiej Sianowa, Andrzej Sokalski Przewodniczący Wydziału Szkolenia KOZPN Koszalin oraz członkowie Zarządu KOZPN Koszalin Ryszard Wątroba i Jędrzej Bielecki. Nie zabrakło też sztucznych ogni, szampana i tańca radości w wykonaniu sianowianek. Po wszystkim dla zawodniczek i kibiców, którzy stawili się dość licznie przygotowano smaczne kiełbaski z grila z Zakładów Mięsnych Piotra Zielińskiego. Trenerzy sianowskiej ekipy Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński byli zadowoleni z awansu i wysokiego zwycięstwa ale zwrócili uwagę na fakt, że ich zawodniczki zmarnowały aż 10 super okazji do strzelenia następnych bramek. Piłkarki Olimpii zagrały dobre spotkanie a ciekawostką jest fakt ,że ich trenerką jest była zawodniczka Victorii SP2 Sianów Magdalena Szwed. Trenerzy zadowoleni byli z postawy wszystkich dziewczyn, ale wyróżnili szczególnie Malwinę Grzeklak, Klaudię Saganowską, Wiktorię Ostróżkę i Wiktorią Kaszyńską. Fajne było to też, że na rozpoczęcie meczu piłkarki były wyprowadzane przez młode zawodniczki szkolone przez Klaudię Saganowską.