piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Hutnik Szczecin - Iskra Białogard 1-0
W meczu 29 kolejki o mistrzostwo IV Ligii ZZPN 20 maja 2018 roku o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Nehringa zmierzyły się zespoły Hutnika Szczecin i Iskry Białogard.

Mecz był walką obu zespołów o jakże ważne 3 pkt, które gospodarzy tego meczu oddalały od miejsc spadkowych w lidze, a drużynę gości przybliżały znacznie do mejsc premiowanym pozostaniem w rozgrywkach IV Ligii na następny sezon. Obie ekipy przystąpiły do tego meczu nie w optymalnych składach. Poziom meczu może nie był imponujący, ale walki i sytuacji bramkowych w nim nie brakowało, lecz tego dnia obie drużyny miały rozregulowany celownik i nie mogły trfić do nawet pustej bramki.
Ale po kolei:
Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga drużyny białogardzkiej Iskry, która śmiało można stwierdzić mogła by strzelić przynajmniej dwa gole do przerwy ze wszystkich stworzonych przez siebie sytuacji podbramkowych jak i błędach oraz kiksach zawodników gospodarzy. Iskra w pierwszej połowie mała niemal 10 sytuacji podbramkowych z szansą na gola z tego 6 klarownych lecz zabrakło tego co najważniejsze, czyli skutecznego wykończenia akcji zakończonego golami. Hutnik natomiast miał 7 sytuacji z czego 3 klarowne do zdobycia gola, lecz jedna tylko na tyle dobra, by to uczynić, jednakże podobnie jak i drużyna z Białogardu niemiłosiernie pudłowali. Wynik sprawiedliwy odzwierciedlający pierwszą połowę meczu przy skuteczniejszej postawie piłkarzy powinien brzmieć 2-1 lub nawet 3-1 na korzyść Iskry Białogard. Niestety skuteczność obu ekip była na marnym poziomie i wynik do przerwy był identyczny jak po pierwszym gwizdu sędziego, czyli 0-0.

Druga odsłona meczu wyglądała następująco:
Hutnik Szczecin zaczął grę w drugiej połowie meczu podobnie jak Iskra pierwszą i to on zaczął nieznacznie lekko przeważać w posiadaniu piłki jak też w sytuacjach bramkowych. Iskra Białogard nie była słabszą drużyną w tej części meczu, gdyż przez całą drugą połowę obie drużyny stworzyły sobie tyle samo sytuacji bramkowych i oddały niemal tyle samo strzałów na bramkę, lecz także obie grzeszyły nieskutecznością, ponieważ nawet w sytuacji, gdy piłka znajdowała się około 30 cm przed linią bramki w dodatku praktycznie pustej bramki to i taka sytuacja nie została wykorzystana niestety dla drużyny Iskry. Przez 90 minut tego meczu akcji, strzałów i sytuacji na gole mieliśmy co niemiara. Drużyna Iskry powinna zakończyć ten mecz zwycięsko z 3 pkt na koncie ligowym, niestety gdyby w pierwszej połowie meczu wykorzystała swoje najlepsze sytuacje mogła by kontrolować przebieg drugiej połowy i nawet podwyższyć wynik o kolejne dwa gole. Hutnik także mógł ugrać w tej części meczu nawet dwa gole. Ale skuteczność, a raczej nieskuteczność w tym spotkaniu była zatrważająca i po 90 minutach nadal w tym meczu było bez goli i wynik 0-0 był nadal. I, gdy już wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie Hutnika Szczecin pogodzili się z remisem w tym meczu nadeszła 92 minuta, gdzie jeden z zawodników Iskry sfaulował zawodnika Hutnika na 30 metrze przed bramką Iskry, a piłka odbiła się po faulu do innego zawodnika Hutnika, który stał około 3 metrów bliżej pola karnego Iskry. Ustawił szybko piłkę i rozpoczął błyskawicznie akcję drużyny Hutnika, gdzie linia obrony Iskry do końca nie zdążyła zareagować i wpierw po strzale jednego zawodnika Hutnika, który został zablokowany dobiegł drugi i płaskim plasowanym strzałem znalazł drogę do bramki i strzelił jedynego gola w tym spotkaniu dzięki któremu Hutnik Szczecin pokonał Iskrę 1-0.

Niestety jak mądre porzekadło piłkarskie mówi, że niewykorzystane sytuacje bramkowe lubią często się zemścić i tak też było i w tym przypadku. Iskra Białogard w sumie cały niemal mecz miała pod kontrolą i powinna go spokojnie wygrać, dyż z przebiegu całego meczu była drużyną nieco lepszą, to jednak obiektywnie rzecz biorąc mecz wyrównany z lekką przewagą białogardzkiej Iskry, jednakże teoretycznie wygrany mecz przez drużynę gości nie udało się nawet zremisować, gdyż ostatecznie poniosła porażkę 1-0.

Hutnik Szczecin powrócił po zwycięstwie 1-0 nad Iskrą Białogard na 11 miejsce
zajmowane przed rozpoczęciem 29 kolejki spotkań, natomiast drużyna Iskry Białogard nadal zajmuje 17 miejsce spadkowe tracąc już 4 pkt do miejsca 15, które gwarantuje grę w przyszłym sezonie 2018/2019 w rozgrywkach IV Ligii ZZPN.