piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
KP Błękitni Stargard pokonują Olimpię III Szczecin
autor: maksiu7Nietypowo, bo w czwartek 17 maja 2018r ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością rozegrały zawodniczki KP Błękitni Stargard. W poprzedniej rundzie nasze zawodniczki uległy drużynie Olimpii aż 7:1. Tym razem zawodniczki KP Błękitni Stargard zapowiadały, że ten mecz będzie wyglądał inaczej i że chcą powalczyć o zwycięstwo. Chciały też pokazać się z jak najlepszej strony swojej poprzedniej trenerce, która obecnie trenuje zespół Olimpii III Szczecin. Tak zmotywowane rozpoczęły mecz od kilku ataków, zespół Olimpii również kontratakował i trzeba przyznać, że pierwsze 15 minut spotkania było wyrównane.

W 17 minucie meczu rzut rożny wybijała Patrycja Szymańską i zrobiła to bardzo precyzyjnie, piłka wpadła wprost na nogę wbiegającej z pola Natalii Chudyk, która zdobyła pierwszą w tym meczu bramkę. Na kolejną bramkę musieliśmy poczekać do 30 minuty, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki Olimpii wbiła Natalia Gugała. Zespół KP Błękitni grał bardzo dobre spotkanie, przechwytywaliśmy wiele piłek w środku polu i wyprowadzaliśmy groźne kontry. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Po przerwie trener dokonał dwóch zmian, a gra na boisku wyglądała bardzo dobrze w naszym wykonaniu. Również zespół Olimpii próbował zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale nasza obrona była dziś bardzo dobrze dysponowana. Po jednej z naszych kontr do piłki dopadła Patrycja Baszuk i przebiegając z piłką prawie pół boiska i znalazła się sam na sam z bramkarką Olimpii i pewnie ją pokonała. Była to 48 minuta meczu. Trenerzy obu zespołów dokonali jeszcze kilku zmian, ale wynik nie uległ już zmianie. Trzeba przyznać, że tego dnia na boisku zespół KP Błękitni Stargard był lepszy od swoich przeciwniczek ze Szczecina. Przedmeczowe zapowiedzi naszych zawodniczek sprawdziły się, dziewczyny pewnie pokonały zespół Olimpii III Szczecin 3:0.

Szkoda, że sezon rozgrywek zbliża się do końca, bo nasz zespół prezentuje się w rundzie wiosennej bardzo dobrze, na 5 spotkań wygrał 3 razy i 2 razy zremisował. Do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie, z Falą Międzyzdroje, które rozegramy w najbliższa niedzielę w Międzyzdrojach, początek spotkania o godz. 13.00
źródło: Facebook @blekitnistargardkobiety