piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Przegrana w Sosnowcu
autor: paulinaPiłkarki Olimpii Szczecin po raz czwarty w tym sezonie przegrały z Czarnymi Sosnowiec. W Sosnowcu Czarne wygrały 2:0. Rozmiary zwycięstwa powinny być dużo wyższe jednak fantastycznie w bramce rywalek spisywała się Beata Niesterowicz, kilkakrotnie gospodynie obiły również poprzeczkę szczecińskiej bramki.
Na pierwszego gola kibice gospodarzy musieli czekać do 21. minuty, kiedy to na rajd przez połowę boiska zdecydowała się Lucia Suskova, która następnie mocnym strzałem obok słupka pokonała bramkarkę Olimpii. Mimo kilku dogodnych sytuacji gospodyń w pierwszej części meczu nie udało się podwyższyć wyniku. Rywalki jedynie raz zagroziły poważnie bramce Czarnych, kiedy to w 42. minucie Matilda Bohm trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Annę Szymańską.
Po zmianie stron Czarne jeszcze bardziej zdominowały rywalki, jednak albo świetnie spisywała się w bramce Beata Niesterowicz albo po strzałach sosnowiczanek piłka trafiała w poprzeczkę lub słupek. Ostatecznie w 76. minucie udało się podwyższyć wynik meczu po ładnym strzale Joanny Operskalskiej z dystansu tuż obok słupka. Czarne odnoszą kolejne zwycięstwo w walce o srebrny medal Mistrzostw Polski

CZARNI SOSNOWIEC - OLIMPIA SZCZECIN 2-0 (1-0)
Bramka: Lucia Suskova (21'), Joanna Operskalska (76')

Sędziowały: Agnieszka Olesiak (główna) oraz Martyna Lipka i Karolina Imioło