III liga: Świt wygrywa przy Twardowskiego
autor: K. Grzeszkowiak /KoGut/W meczu zamykającym 28. kolejkę spotkań III ligi zawodnicy Świtu Szczecin pokonali w derbach Szczecina drugi zespół Pogoni 0:1. Samo spotkanie obejrzała z trybun liczna grupa Szczecinian.

Początek spotkania należał do Świtowców. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dał Adam Nagórski, który w 7 minucie trafił w słupek z rzutu wolnego, a chwilę pózniej strzał Macieja Wyganowskiego z kolejnego stałego fragmentu gry obronił z trudem Jędrzej Grobelny. Po kwadransie gry spotkanie się wyrównało, a młodzi Portowcy poczuli że mogą przeciwstawić się liderowi. Zaczęli grać odważnie, szybko operując piłką i sprawiając tym sporo trudności rywalom. W 40 minucie tylko dzięki fantastycznej interwencji Przemysława Matłoki utrzymał się do przerwy wynik bezbramkowy.
Po zmianie stron Świt zagrał już nieco lepiej, i częściej gościł pod bramką rywali. W 63 minucie prostopadłym podaniem został uruchomiony Adam Nagórski, którego powalił w polu karnym młody bramkarz Pogoni. Arbiter prowadzący zawody wskazał na jedenasty metr, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Wojdak. Gospodarze jednak nie zamierzali odpuszczać i choć nie stworzyli 100% sytuacji, to często gościli w okolicach pola karnego Dumy Skolwina. W końcówce sporo ożywienia wniósł wprowadzony Paweł Krawiec, który dwukrotnie złamał akcję ze skrzydła do środka i zakończył je groźnymi strzałami, które niemal zakończyły się bramkami. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut, lecz Świtowcy dowieźli już cenny rezultat do końca.

Pojedynek derbowy wywołał spore zainteresowanie wśród kibiców w stolicy Pomorza Zachodniego, a na trybunach pojawiła się liczna reprezentacja kibiców z północnego Szczecina. W tym również najwierniejsza grupa fanów, która od czasu do czasu głośnym dopingiem wspierała piłkarzy Świtu. Najbliższy pojedynek Skolwinianie rozegrają w sobotę w wielkopolskim Budzisławiu Kościelnym, gdzie swoje mecze rozgrywa w roli gospodarza Sokół Kleczew.

POGOŃ II SZCZECIN - ŚWIT SZCZECIN 0:1(0:0)
0:1 Kacper Wojdak 63' k

Pogoń II: Grobelny - Paczuk, Paprzycki, Adamczuk, Kuzko - Pawłowski, Bochnak (70' Pawlas), Wawrzynowicz, Zieliński, Maćkowski - Stasiak

Świt: Matłoka - Nagel, Bil, Odlanicki - Wyganowski, Szczepanik G., Wojdak, Szczepanik O. (83' Kosacki), Ortel (90' Misiak), Nagórski (79' Krawiec), Walków (76' Ładziak).