piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Rewanż Medyka
autor: aszefMedyk Konin zrewanżował się za porażkę w rundzie zasadniczej w Szczecinie. Mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe z Olimpią 2:1 (1:0). Wynik spotkania otworzyła Natalia Chudzik. Po przerwie na 2:0 podwyższyła Natalia Pakulska, a rezultat rywalizacji ustaliła Natalia Hryb.
Koniński zespół podszedł do tego meczu w nieco zmodyfikowanym składzie. W wyjściowej „jedenastce” nie było Krystyny Sikory, Patrycji Balcerzak i Emily Dolan. W ich miejsce pojawiły się: Mariana Iwaniszyn, Klaudia Łasicka i Monika Sowalska. Koninianki przeważały od pierwszej minuty. Podczas pierwszej połowy medyczki stworzyły sporo sytuacji. Brakowało im jednak skuteczności. Gospodarze najgroźniejszą akcję skonstruowali w szesnastej minucie. Wtedy Kornelia Grosicka przymierzyła wprost w Monikę Sowalską. W 40. minucie w szczecińskim polu karnym sfaulowana została Anna Gawrońska. Sędzia wskazała na „wapno”, a stały fragmenty gry na gola dla Medyka zamieniła Natalia Chudzik.
Tuż po zmianie stron doskonałym strzałem popisała się Natalia Pakulska. Najpierw był rzut rożny, po którym piąstkowała bramkarka Olimpii. Futbolówka upadła przed polem karnym, gdzie celnie uderzyła Pakulska umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką bramki przeciwniczek. Szczecinianki odpowiedziały w 55. minucie. Wtedy mocno sprzed pola karnego przymierzyła Natalia Hryb. Piłka przełamała ręce Moniki Sowalskiej i ugrzęzła w konińskiej siatce. Po tym golu gra naszych piłkarek wyglądała nieco gorzej, jednak udało im się dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając - Natalia Pakulska, Klaudia Łasicka - Mariana Iwaniszyn ('39 Krystyna Sikora), Nikol Kaletka, Natalia Chudzik - Anna Gawrońska ('80 Karolina Majda)

Olimpia Szczecin: Beata Niesterowicz - Kornelia Grosicka (‘55 Natalia Niewolna), Weronika Szymaszek, Magdalena Szwed, Joanna Preś, Matilda Böhm, Natalia Hryb (‘55 Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk, Anita Janik (‘71 Marta Fil), Amelia Bińkowska (‘55 Paulina Witczak), Alona Kovtun