piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
KP Błękitni Stargard - UKS Energetyk Junior Gryfino 2:1
Kolejny mecz ligowy nasz zespół KP Błękitni Stargard rozegrał 6 maja 2018 w Stargardzie.

Naszym przeciwnikiem był zespół UKS Energetyk Junior Gryfino. W rundzie jesiennej nasze dziewczyny zremisowały w Gryfinie 1:1 Spotkanie w Stargardzie rozpoczęło się od ataków drużyny Energetyka, nasz zespół przez pierwsze 10 minut głównie bronił się i rozbił to skutecznie, choć trzeba przyznać że mieliśmy sporo szczęścia i bardzo dobrze dysponowaną bramkarkę. W 13 minucie sędzia odgwizdał faul na naszej zawodniczce, do bramki Energetyka było około 30 metrów.
Do wybicia wolnego podeszła Patrycja Szymańska i po raz kolejny oddała doskonały strzał, a piłka wylądowała w bramce drużyny z Gryfina. Po stracie bramki zespół Energetyka nadal groźnie atakował, a nasz zespół bronił się, ale zaczął również wyprowadzać kontry. Mieliśmy jeszcze dwie szanse podwyższenia wyniku, niestety nieskuteczne. Energetyk grał bardzo dobrze w środku polu, przejmując niemal wszystkie piłki jakie przechodziły przez tę strefę boiska. Po jednej z akcji drużyny z Gryfina piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała w pole. Bramka dla Energetyka wisiała w powietrzu. Tuż przed przerwą doskonałe podanie wykorzystała zawodniczka Energetyka i będąc sam na sam z naszą bramkarką nie dała jej szans na obronę i doprowadziła do wyrównania. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym 1:1. Po przerwie trener Andrzej Lemańczyk dokonał dwóch zmian, za Paulinę Nowicką weszła Małgorzata Białoskórska, a za Wiktorię Zdanowską - Patrycja Baszuk.

Zaczęliśmy grać innym ustawieniem. Wprowadzone zmiany spowodowały dużo lepszą niż w pierwszej połowie grę naszej drużyny. Wyprowadzaliśmy groźne kontry i stwarzaliśmy sobie sytuacje do podwyższenia wyniku. Po jednej z takich akcji w 57 minucie bramkę dla naszej drużyny strzeliła Natalia Gugała. Energetyk również groźnie atakował, ale nasza obrona grała skutecznie. Błękitne zawalczyły o środek pola i chyba to było kluczem do sukcesu. Im bliżej końca spotkania, tym bardziej było widać zmęczenie u zawodniczek w obu zespołach, zawody były rozgrywane przy wysokiej temperaturze i całkowicie bezchmurnym niebie. Zespół Energetyka przeprowadził również kilka zmian. Na dwie minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry o zmianę poprosiła Patrycja Szymańska, którą zmieniła Wiktoria Tomczyk. Sędzia doliczył jeszcze dwie minuty, podczas których wynik nie uległ już zmianie.

KP Błękitni Stargard wygrał z UKS Energetyk Junior Gryfino 2:1. To był ciężki mecz dla obu ekip, w pierwszej połowie to zespół z Gryfina przeważał i powinien strzelić przynajmniej trzy bramki, w drugiej połowie to nasz zespół przejął inicjatywę i przy odrobinie szczęścia mógł strzelić więcej bramek. Warto podkreślić, że mecz toczył się w atmosferze fair play, sędzia nie gwizdał zbyt często i nie było powodu do ukarania żadnej z zawodniczek kartką.
Dziękujemy kibicom, którzy ponownie w liczbie około 50 osób przybyli oglądać to spotkanie.

Na następne spotkanie zapraszamy dopiero 17 maja, w czwartek o godz. 15 na boisko przy ulicy Ceglanej w Stargardzie. Zagramy awansem mecz z Olimpią III Szczecin, a następnie w niedzielę 20 maja wyjazdem na mecz z Falą Międzyzdroje zakończymy rozgrywki III ligi.
źródło: Facebook @blekitnistargardkobiety